Волкер пішов у відставку з посади виконавчого директора Інституту Маккейна
Колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер сказав, що вирішив покинути посаду виконавчого директора Інституту Маккейна через увагу ЗМІ до його роботи як спецпредставника США щодо переговорів з Україною.
Колишній спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер оголосив, що йде з посади виконавчого директора Інституту Маккейна у США. Про це йдеться в його заяві, оприлюдненій на сайті Інституту.
"Я вважаю, що зосередження останнім часом засобів інформації на моїй роботі як спецпредставника США щодо переговорів з Україною ризикує перетворитися на відволікання уваги від досягнень та постійного зростання інституту, тому я йду з посади виконавчого директора міжнародного Інституту лідерства імені Маккейна", – ідеться в заяві.
Інститут міжнародного лідерства, названий ім'ям уже покійного сенатора-республіканця від штату Арізона Джона Маккейна, – це вашингтонський неурядовий дослідний центр, який працює як частина Університету штату Арізона. Волкер очолював Інститут протягом 7,5 року. Його місце займе колишній глава Національного контртерористичного центру США Нік Расмуссен.
Волкер обіймав посаду спецпредставника США з питань України із 7 липня 2017 року до 27 вересня 2019 року.
Він подав у відставку наступного дня після публікації скарги співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента Дональда Трампа із президентом України Володимиром Зеленським. Волкера було згадано у скарзі.
У документі зазначено, що 26 липня, наступного дня після розмови президентів, Волкер прибув в Україну і зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа до українського президента.
Окрім того, інформатор заявив, що, починаючи із середини травня 2019 року, чув від численних американських чиновників, що особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані "в обхід процедури ухвалення рішень у сфері національної безпеки" спілкувався з українськими чиновниками, ретранслюючи їм повідомлення від Трампа та здійснюючи зворотню комунікацію. Він пише, що в цей період Волкер і Сондленд зустрічалися із Джуліані у спробі "не допустити шкоди нацбезпеці США". Також Волкер і Сондленд, як зазначено у скарзі, зустрічалися із представниками нової української влади не тільки щоб обговорити поточні політичні питання, а й щоб навчити їх "розуміти і реагувати на послання", які надходять офіційними каналами та з боку Джуліані.
Волкер уже давав свідчення по цій справі в Конгресі США.
Через цю скаргу Палата представників 25 вересня оголосила про початок офіційного розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для імпічменту Трампа. Президент США назвав розслідування демократів "полюванням на відьом".