ВООЗ: Ми спостерігаємо уповільнення епідемії COVID-19 в Іспанії, Італії, Німеччині та Франції
Директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус звернув увагу на "тривожне прискорення" епідемії коронавірусу в Африці.
Епідемія коронавірусу минулого тижня почала сповільнюватися в найбільш постраждалих країнах Європи – Іспанії, Італії, Німеччині та Франції. Про це заявив на брифінгу 10 квітня директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус.
"Минулого тижня ми спостерігали уповільнення [епідемії коронавірусу] в деяких найбільш постраждалих країнах Європи, таких як Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Водночас ми спостерігаємо тривожне прискорення в інших країнах. Я хочу виділити Африку, де фіксують поширення вірусу в сільських районах", – сказав він.
За словами Гебреєсуса, ВООЗ припускає, що "вже перевантажені національні системи охорони здоров'я зіткнуться із серйозними труднощами" через брак ресурсів. У зв'язку з цим він закликав країни "Великої двадцятки" прискорити виділення обіцяної допомоги африканським країнам.
Директор ВООЗ також звернув увагу, що деякі країни почали планувати ослаблення карантинних обмежень у зв'язку з карантином.
"ВООЗ, як і всі інші, хоче, щоб обмеження було знято. Водночас занадто швидке зняття обмежень може призвести до нового згубного спалаху хвороби", – попередив він.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. У європейських державах протягом останніх днів фіксують тенденцію до зниження нових випадків зараження і кількості смертей, тоді як у США епідемія наближається до піку.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтверджено 1,67 млн випадків зараження коронавірусом, понад 371 тис. пацієнтів одужало, 101,5 тис. померли.
У континентальній частині Африки щонайменше один випадок коронавірусу зареєстровано в усіх країнах, окрім Лесото. Максимальна кількість захворілих – у Південно-Африканській Республіці (2003), Алжирі (1761), Єгипті (1699) і Марокко (1431). В інших державах підтверджено від одного до 800 випадків інфікування.