ВООЗ оприлюднила доповідь про смертність на дорогах: у середньому в Європі – 9,3 на 100 тис. осіб, в Україні – 13,7
У новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я, яку складають раз на два-три роки, подано дані за підсумками 2016 року про стан безпеки дорожнього руху у світі. За даними ВООЗ, щодня у світі у ДТП гине приблизно 3700 осіб.
Кількість жертв ДТП у світі продовжує зростати і сягла 1,35 млн осіб у 2016 році, аварії є основною причиною смерті дітей і молодих людей віком від п’яти до 29 років, ідеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), опублікованій 7 грудня 2018 року (.pdf).
Доповіді ВООЗ про стан безпеки дорожнього руху у світі публікують кожні два-три роки. Попередню було оприлюднено у 2015 році.
"Щодня приблизно 3700 осіб помирає на дорогах світу", – ідеться в доповіді 2018 року.
Коментуючи її підсумки, гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус зазначив, що "випадки смерті є неприпустимою платою за мобільність".
Згідно з доповіддю, незважаючи на зростання кількості загиблих, коефіцієнти смертності щодо чисельності населення світу протягом останніх років стабілізувалися, і це дає можливість припускати, що заходи, ужиті в деяких країнах із середнім та високим рівнем доходу, "сприяють пом'якшенню ситуації".
На сайті ВООЗ повідомляють, що ризик смерті внаслідок ДТП у країнах із низьким рівнем доходу, як і раніше, утричі перевищує аналогічний показник у країнах із високим рівнем доходу: найвищі показники спостерігаються в Африці (26,6 випадку на 100 тис. осіб), а найнижчі – у Європі (9,3 випадку на 100 тис. осіб).
"На пішоходів та велосипедистів припадає 26% усіх випадків смерті внаслідок аварій, причому цей показник сягає 44% в Африці і 36% у Східному Середземномор'ї. На мотоциклістів та їхніх пасажирів припадає 28% усіх випадків смерті", – ідеться в доповіді.
У ній окремо наведено дані щодо України з посиланням на інформацію Державної служби статистики від 2016 року. Загалом, за даними Держстату, у 2016 році внаслідок ДТП в Україні загинули 4687 осіб, а за інформацією ВООЗ – 6089 осіб. Коефіцієнт смертності внаслідок ДТП – 13,7 на 100 тис. осіб.
На інфографіці видно, що у 2008-му та 2009 році цей показник суттєво знизився – із 23-х до 13-ти – і протягом наступних років, включно до 2016-го, був у діапазоні 11–13.
Порівняно з доповіддю 2015 року про стан безпеки дорожнього руху у світі, нинішня містить такі висновки:
- Ще 22 країни, у яких проживає 1 млрд осіб, внесли поправки до своїх законів щодо одного чи більше факторів ризику для узгодження їх із передовою практикою;
- 46 країн, у яких проживає 3 млрд осіб, мають закони, які встановлюють обмеження швидкості;
- 45 країн (2,3 млрд осіб) мають закони щодо керування транспортними засобами в нетверезому стані;
- 49 країн (2,7 млрд осіб) мають закони щодо носіння мотоциклетних шоломів;
- 105 країн (5,3 млрд осіб) мають закони щодо використання пасків безпеки;
- 33 країни (652 млн осіб) мають закони щодо використання дитячих утримувальних пристроїв;
- 114 країн наразі проводять систематичні оцінювання чи рейтинги зіркової категорії наявних доріг;
- Тільки 40 країн (1 млрд осіб) увели щонайменше сім чи всі вісім пріоритетних стандартів безпеки ООН для транспортних засобів;
- Більше ніж половина країн (62%) має телефонний номер, що діє на території всієї країни, для активації системи невідкладної допомоги;
- 55% країн мають офіційний процес підготовки та сертифікації провайдерів долікарняної медичної допомоги.
Доповідь про стан безпеки дорожнього руху у світі було профінансовано Благодійним фондом екс-мера Нью-Йорка Майкла Блумберга.