ВООЗ призначила президента Зімбабве Мугабе послом доброї волі, світова спільнота – проти
У Держдепі США заявили, що призначення президента Зімбабве Роберта Мугабе послом доброї волі Всесвітньої організації охорони здоров'я явно суперечить ідеалам Організації Об'єднаних Націй.
20 жовтня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) призначила президента Зімбабве Роберта Мугабе послом доброї волі, повідомляє Bloomberg.
Глава ВООЗ Тедрос Гебреєсус під час конференції в Уругваї заявив, що призначення Мугабе допоможе "вплинути на його колег у регіоні".
Він назвав Зімбабве "країною, яка ставить загальне медичне страхування та зміцнення здоров'я в центр своєї політики, щоб надати медичну допомогу всім".
Виконавчий директор Human Rights Watch Кеннет Рот написав у Twitter, що корупція Мугабе "знищує охорону здоров'я у Зімбабве". Він наголосив, що президент їде за кордон, якщо йому самому потрібна медична допомога.
У британському уряді заявили, що висловили свою стурбованість через таке рішення ВООЗ, оскільки це може "затьмарити" роботу організації, пише BBC.
У Державному департаменті США зазначили, що це призначення "явно суперечить ідеалам Організації Об'єднаних Націй – поваги до прав людини та людської гідності", повідомляє The Washington Post.
Газета зазначає, що з 2003 року Мугабе перебуває під санкціями США через порушення його урядом прав людини і шахрайство на виборах.
21 жовтня Гебреєсус написав у Twitter, що перегляне рішення щодо призначення Мугабе.
"Я слухаю. Я чую ваші побоювання. Обдумую підхід у контексті цінностей ВООЗ. Виступлю із заявою якомога швидше", – зазначив він.
93-річний Мугабе керує Зімбабве з 1980 року, коли країна стала незалежною.