Із 1992 року РФ вивела в офшори $10 трлн. На ці гроші корумпують світову еліту, створюють агентурні мережі – ветеран зовнішньої розвідки Богдан
Колишні радянські республіки досі зазнають тиску потужного агентурного контролю РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан.
Росія з 1992 року вивела в офшори приблизно $10 трлн і використовує ці гроші на підкуп іноземних чиновників та створення своєї агентурної мережі в інших державах. Про це виданню "ГОРДОН" заявив ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан, коментуючи інформацію голови зовнішньої розвідки Естонії про розкриття мережі агентів впливу Росії.
"Країни Балтії, які межують із сучасною Росією, стурбовані політикою путінського режиму щодо них. Спецслужби за функціями зазвичай діляться на розвідку і контррозвідку. Згідно із законодавством більшості країн світу, розвідка внутрішніми справами не займається. А питання виявлення та припинення діяльності агентів іноземних країн – компетенція контррозвідки. Тому інформацію про російських агентів впливу, яку озвучив гендиректор естонського департаменту зовнішньої розвідки, йому, напевно, передала контррозвідка. Світова спільнота відверто демонізує можливості агентурної діяльності РФ. Хоча, звичайно, позиції Росії сильні в країнах, які перейняли собі все те, що було у СРСР. Особливо колишні радянські республіки досі зазнають тиску потужного агентурного контролю РФ. Це давно зрозуміло. Тому заява естонської сторони не здивувала", – сказав Богдан.
За його словами, позиція президента США Дональда Трампа сприяє вільній діяльності спецслужб РФ.
"Проблеми трансатлантичного партнерства, непослідовна позиція того ж Трампа створюють умови російським спецслужбам для того, щоби "ловити рибу в каламутній воді". Узагалі з 1992 року РФ вивела в офшори $10 трлн. На ці гроші корумпують світову еліту, створюють агентурні мережі. Якщо говорити про агентів впливу, то вони займають високі посади в країнах постійного перебування або міжнародних інституцій – ООН, ОБСЄ, європейських структурах. Їхнє завдання – впливати на ухвалення рішень відповідних організацій та урядів залежно від інтересів РФ. Тобто у Москви є і можливості, і ресурси. Однак демонізовувати їхню агентурну мережу я б не став", – резюмував Богдан.
20 липня у США генеральний директор естонського департаменту зовнішньої розвідки Мікк Марран заявив, що серед журналістів, дипломатів, бізнесменів, політиків і громадських діячів Естонії виявлено людей, які, імовірно, є агентами впливу Росії. Він додав, що останнім часом Кремль став більше використовувати у своїх цілях агентів впливу і збільшувати їхню роль.
"Ми чітко бачимо, що ці люди нав'язують російський план дій", – сказав Марран.