Захарова заявила, що у РФ вважають небезпечними слова постпреда США в НАТО про готовність знищити російські крилаті ракети, які загрожують союзникам
Розгорнутий коментар на заяву постійного представника США в НАТО Кей Бейлі Гатчінсон про готовність знищувати російські ракети пізніше дадуть військові експерти, сказала речник МЗС РФ Марія Захарова.
Росія вважає небезпечною заяву постійного представника США в НАТО Кей Бейлі Гатчісон про готовність Штатів застосувати заходи воєнного характеру, щоб не допустити розміщення російських крилатих ракет, які можуть загрожувати союзникам у Європі. Про це 2 жовтня заявила речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, повідомило агентство ТАСС.
За словами Захарової, у неї склалося враження, що люди, які роблять такі заяви, "не усвідомлюють міри своєї відповідальності й небезпеки агресивної риторики".
За словами спікера МЗС РФ, розгорнутий коментар на заяву Гатчісон пізніше дадуть російські військові експерти.
Наприкінці червня 2017 року група американських конгресменів-республіканців виступила із пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності через те, що його не дотримується Росія. У відповідь на це у РФ заявили, що у США немає жодних підстав звинувачувати Росію в невиконанні договору, тому що РФ виконала всі взяті на себе зобов'язання і знищила ракети середньої та малої дальності "розпилюванням під контролем американської сторони".
У листопаді 2017 року міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив про наявність доказів того, що Росія порушувала договір "протягом кількох років".
Гатчісон 2 жовтня заявила, що Росія продовжує приховане розміщення ракет середньої дальності, що суперечить договору про їх ліквідацію, і цю активність помітили Штати. За її словами, триває розгляд можливості знищення російських ракет до того, як вони будуть готові до застосування.
Безстроковий Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали у Вашингтоні 8 грудня 1987 року тодішні президент США Рональд Рейган і глава СРСР Михайло Горбачов. Він забороняє обом сторонам розгортати балістичні й крилаті ракети наземного базування з ядерними або звичайними боєголовками радіусом дії від 500 до 5500 кілометрів.