Захарова заявила, що вирок Младичу політизований та упереджений
Гаазький трибунал із військових злочинів у колишній Югославії, який засудив екс-генерала армії боснійських сербів Ратко Младича до довічного ув'язнення, "об'єктивно не впорався" з неупередженим притягненням до відповідальності всіх винних у конфлікті. Про це заявила речник МЗС РФ Марія Захарова.
Довічний вирок колишньому генералові армії боснійських сербів Ратко Младичу, винесений Гаазьким міжнародним трибуналом із військових злочинів у колишній Югославії (МТКЮ), є "продовженням політизованої та упередженої лінії, яка від початку домінувала" в роботі цього органу. Про це сьогодні на брифінгу заявила речник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, повідомляє сайт російського відомства.
"Штучно взяте трибуналом за основу однобоке антисербське трактування трагічних подій 1990-х років на просторі колишньої Югославії не тільки не сприяє здійсненню основного принципу невідворотності покарання за військові злочини, але і щоразу підриває процес відновлення взаємної довіри на Балканах", – сказала вона.
За словами речника МЗС РФ, Гаазький трибунал "об'єктивно не впорався з головним завданням неупередженого притягнення до відповідальності всіх винних у найтяжчих злочинах відповідного періоду конфлікту".
"Навіть більше, "вибіркове правосуддя" МТКЮ, яке виправдало їх усупереч наявним доказам, дало низці осіб путівку в політичне життя і надало свободу, якої ніколи не буде у невинних жертв. Показово, що МТКЮ, а слідом за ним і суд Боснії і Герцеговини, який копіює його помилки, не побачили складу злочину в діях сумно відомого боснянського "польового командира" Орича, бойовики якого у 1992–1994 роках ховалися в Сребрениці і звідти здійснювали напади на мирне сербське населення", – заявила вона.
Захарова від імені міністерства назвала "неповноцінною" логіку Гаазького трибуналу.
"МТКЮ взагалі не згадує про протиправний характер силових операцій НАТО на Балканах. Нагадаю, що результатом цих протиправних дій, операцій та атак Північноатлантичного альянсу стала загибель цивільного населення, а також масштабні руйнування. За ці варварські акції на Заході ніхто так і не відповів", – сказала вона.
Захарова звернула увагу, що "Судова палата МТКЮ у травні нинішнього року відмовила у задоволенні клопотання про тимчасове звільнення Младича з метою його лікування в Росії, незважаючи на надані російською стороною вичерпні гарантії".
Вона зазначила, що Росія розраховує під час можливої апеляції за вироком Младичу на "максимальну ефективність, а також професіоналізм і неупередженість".
22 листопада Гаазький трибунал із військових злочинів у колишній Югославії засудив Младича до довічного ув'язнення. Його обвинуватили за 10-ма з 11 пунктів, зокрема, в геноциді і злочинах проти людства.
Головний зі злочинів, скоєних за наказом Младича, – різанина в Сребрениці, де 1995 року було вбито понад 7 тисяч мусульман.
Младич переховувався від трибуналу протягом 16 років. Його заарештували 2011 року під час операції сербських спецслужб.