Захарова звинуватила адміністрацію Трампа в "непередбачуваності" через відмову від зближення з Кубою

Захарова: Кубі не звикати – вона сусіда давно знає в обличчя
Фото: EPA

Рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від курсу на зближення з Кубою є ознакою "передбачуваної непередбачуваності", заявила речник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

Зовнішня політика адміністрації президента США Дональда Трампа відрізняється цілковитою непередбачуваністю. Про це у Facebook написала спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

"Нагадаю, що однією з головних претензій Вашингтона до Москви була "непередбачуваність" Росії. Саме нею лякали Штати Європу, зокрема відмовляючи Брюссель від енергетичного співробітництва з Москвою", – зазначила вона.

Захарова стверджує, що "протягом останніх десятиліть кожна нова адміністрація у США скасовує принципові зовнішньополітичні рішення попередньої".

"Єдиною передбачуваною рисою американської зовнішньої політики давно стала її цілковита непередбачуваність. Ні, є ще одна – вічне втручання у внутрішні справи суверенних країн", – додала представник російського МЗС.

Керівництво Куби, на думку Захарової, відразу передбачало "глибину маневрів Барака Обами, від ефектного висаджування спецбортів на острів до спроби поплескати Рауля Кастро по плечу, розуміючи всю постановочність моменту".

"Кубі не звикати – вона сусіда давно знає в обличчя", – резюмувала вона.

16 червня Трамп ухвалив рішення відмовитися від курсу на зближення з Кубою, який розпочав його попередник Обама.

У листопаді 2016 року Трамп вимагав перегляду договору про нормалізацію відносин із Кубою. В адміністрації президента США заявили, що Гавана повинна відкрити ринки, забезпечити свободу віросповідання і покласти край іншим порушенням прав людини.

У грудні 2014 року Вашингтон офіційно оголосив про початок політики примирення з Гаваною. Куба і США відновили дипломатичні відносини після 54-річної перерви.

20 липня 2015 року офіційно відновили роботу посольства США та Куби. Також країни досягли домовленості про відновлення регулярних комерційних авіаперельотів та поштового сполучення.

У січні 2017 року Куба і США вперше протягом 50 років уклали торговельну угоду.