"Поліцейське насильство". Трамп став героєм карикатури Charlie Hebdo
Карикатурист французького сатиричного журналу Charlie Hebdo відреагував на вбивство афроамериканця Джорджа Флойда у США.
Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував на своїй сторінці у Twitter карикатуру про вбивство афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцією США. У такий спосіб проілюстрували випуск журналу від 2 червня.
"Насилля з боку поліції: ми хочемо рівності!" – повідомляють на обкладинці.
Також надруковано фрази Violences Policières і On veut L égalité, що в перекладі із французької означає "Поліцейське насилля" і "Ми хочемо законності" відповідно.
На малюнку президента США Дональда Трампа зображено під коліном поліцейського Дерека Шовіна, обвинуваченого в убивстві Флойда. Так видавці журналу відреагували на заяви Трампа з щодо масових протестів у США, які почалися після вбивства афроамериканця.
Президент США заявляв, що може залучити збройні сили для розгону протестувальників на підставі закону 1807 року. Чинний міністр оборони Марк Еспер виступив проти цієї ідеї. Генерал морської піхоти Джеймс Меттіс (він був міністром оборони із січня 2017-го до січня 2019-го) заявив, що наказ на залучення армії до придушення протестів був би злочинним.
Окрім того, на YouTube-каналі Charlie Hebdo опублікували анімоване відео обкладинки журналу.
Протести у США спалахнули після того, як 25 травня після жорсткого затримання поліцейськими в Міннеаполісі помер афроамериканець Джордж Флойд. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок задушення. Патрульні підозрювали Флойда в тому, що він розрахувався підробленою 20-доларовою купюрою.
29 травня поліцейського Дерека Шовіна, який застосував задушливий прийом до Флойда, заарештували. 3 червня обвинувачення висунули і трьом його колегам, які брали участь у затриманні.
Згодом протести охопили практично всю країну. Влада ухвалила рішення про притягнення Нацгвардії до придушення заворушень у декількох містах.
Унаслідок сутичок у дев'яти американських штатах загинуло 11 осіб, серед них – як поліцейські, так і демонстранти.