Журналіст Тишкевич: Максимум, кому може загрожувати танкова колона, яка нібито прорветься з Білорусі, – це рівненським копачам бурштину G

Тишкевич: Теоретизувати можна дуже довго
Фото: Олег Вострых / Facebook

"Істерія" в Україні через російсько-білоруські військові навчання "Запад-2017" має тимчасовий характер, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст, політичний експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

Трьох тисяч військовослужбовців, які братимуть участь у російсько-білоруських військових навчаннях "Запад-2017" на території Білорусі, недостатньо для прориву українського кордону і захоплення обласних центрів України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст, політичний експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

"Навчання "Запад-2017" виникли не вчора і не сьогодні. Це плани, розроблені років 10 тому. Великі навчання по черзі проходять в одній із країн Організації договору про колективну безпеку. І зараз черга Білорусі. Звичайно, Україні не подобаються такі навчання біля її кордонів. Особливо з огляду на заполітизованість українського суспільства, яке любить страшилки. І страшилка про полчища танків, що йдуть із Білорусі, піднімає тонус, люди починають кричати "зрада". Але приїде три тисячі осіб. Це не так уже й багато. Подивіться на карту, де будуть проходити навчання! Це регіони Полісся. Там болото. Максимум, кому може загрожувати танкова колона, яка нібито прорветься з Білорусі, – це рівненським копачам бурштину. Крім того, з української сторони вбиті дороги. Там немає залізниць. Трьох тисяч бійців для прориву кордону і взяття Луцька та Рівного явно мало", – зазначив Тишкевич.

Він наголосив, що влада Білорусі не погодилася на вимоги Москви розмістити на своїй території російську авіабазу.

"Білорусь теж напружує, що велика кількість російських військових увійде на її територію. Але згадаймо, як РФ вимагала розмістити на території Білорусі авіаційну базу. І тоді економічна ситуація і політичні розклади були значно гіршими, ніж зараз. Але це ні до чого не привело. Хоча в Києві тоді теж була істерія, що російські бомбардувальники полетять у Білорусь", – підкреслив журналіст.

На його думку, "істерія" в Україні через російсько-білоруські військові навчання має тимчасовий характер.

"Просто зараз іде істерія. Але це тимчасово. Пройдуть навчання, й істерія пройде. Обговорення нападу на Україну я вважаю навіть не дурістю, а ідіотизмом. Якщо говорити про потенційні загрози, три тисячі озброєних людей теоретично можуть становити загрозу. Але тоді так само можна сказати, що білоруська армія теоретично загрожує безпеці України. І точно так само теоретично житомирські десантники, з огляду на час польоту до білоруської території, загрожують Білорусі. І так теоретизувати можна дуже довго", – резюмував Тишкевич.

Навчання "Запад-2017" мають пройти з 14-го до 20 вересня.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що навчання мають бути доступними для спостереження міжнародних організацій, зокрема НАТО.

На думку міністра оборони Естонії Маргуса Цахкна, Росія може використовувати "Запад-2017", щоб розмістити тисячі солдатів у Білорусі як попередження НАТО. Командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес уважає, що російсько-білоруські навчання можуть стати "троянським конем".

30 червня міністр оборони України Степан Полторак на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що проведення навчань "Запад-2017" на кордоні з Україною є загрозою для держави. Сьогодні Полторак зазначив, що ці навчання можуть бути використані для початку агресії не тільки проти України, а й проти будь-якої країни Європи