Журналістка "Эха Москвы" Ларіна про Успенського: Усім пробачив і сподівався, що і йому пробачать теж

Успенський помер 14 серпня
Фото: Эдуард Успенский / Facebook

Російський письменник Едуард Успенський помирав "болісно та гідно", зазначила журналістка радіостанції "Эхо Москвы" Ксенія Ларіна.

Виступаючи в радіоефірі в січні 2018 року, російський письменник Едуард Успенський "пробачив усім". Про це у Facebook повідомила журналістка радіостанції "Эхо Москвы" Ксенія Ларіна.

"Успенський помер. Він помирав давно, довго, болісно і гідно. У січні цього року ми запросили його в ефір програми "Дифірамб". Він був у дуже поганому стані, вередував, плакав, але приїхав. Маленький, сухий, у величезній кепці на лисій голові, в інвалідному візку", – написала вона.

Журналістка назвала той ефір "одним із найтяжчих у житті".

"Він слухняно сидів у навушниках, надітих зверху кепки, ми сміялися, ми плакали, я абсолютно залежала від нього, повністю підпорядковувалася обертам його пам'яті. Вражає, що він зберіг своє почуття гумору. Що всім пробачив і сподівався, що і йому пробачать теж. І як заплакав наприкінці нашої розмови, заплакав, як дитина. І коли скінчився запис, запитав несміливо: "А горілочки немає у вас?" І горілочку принесли. І випив її, пересмикнувшись усім тілом. Хотів випити по-гусарськи, весело, але не зміг", – розповіла Ларіна.

За її словами, "він заслужив на пам'ять".

80-річний Успенський помер у своєму будинку в Москві 14 серпня.

Причиною смерті письменника стало онкологічне захворювання, яке Успенський тривалий час лікував у місті Баден-Баден у Німеччині.

Успенський народився в Московській області 1937 року. Здобув освіту інженера в Московському авіаційному інституті. Прославився він як дитячий письменник та автор сценаріїв до мультфільмів. Серед популярних персонажів, вигаданих ним, – Крокодил Гена і Чебурашка, кіт Матроскін, Дядя Федір, листоноша Пєчкін, пес Шарик, брати Колобки, Гарантійні чоловічки.

У 2010 році Успенський став лауреатом премії імені Корнія Чуковського в номінації "За видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій літературі". Його твори перекладено більше ніж 25 мовами.