ЗМІ назвали ім'я інформатора США з оточення російського президента, якого нібито вивезли з Росії у 2017 році
Телеканал СNN розповів про операцію з вивезення з Росії інформатора американської розвідки. За даними видання "Коммерсантъ", ним є Олег Смоленков – колишній співробітник посольства РФ у США, апарату уряду Росії й адміністрації президента РФ Володимира Путіна.
Інформатором американських спецслужб у російських владних структурах, якого нібито вивезли із РФ у 2017 році через побоювання його викриття, може бути співробітник адміністрації президента Росії Олег Смоленков. Про це повідомляє видання "Коммерсантъ".
9 вересня телеканал CNN із посиланням на власні джерела повідомив, що після того, як президент США Дональд Трамп 10 травня 2017 року зустрівся в Білому домі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і тодішнім послом РФ у Вашингтоні Сергієм Кисляком і нібито розкрив секретну інформацію, американська розвідка таємно вивезла агента із РФ.
За даними CNN, це сталося через побоювання, що президент США поділиться з Росією ще якимись секретами. Інформатор нібито передавав у США дані про внутрішню ситуацію в Кремлі та плани російського президента.
"Коммерсантъ" звернув увагу на пост у Telegram-каналі "Безграмотный пиарщик", у якому йдеться про те, що в червні 2017 року співробітник управління справами президента Росії Олег Смоленков із дружиною і трьома дітьми вирушили у відпустку до Чорногорії і там зникли. Було порушено кримінальну справу за статтею "вбивство". Про це тоді повідомляло видання Daily Storm.
Смоленков працював секретарем у посольстві Росії у Вашингтоні та в апараті уряду РФ. У 2010 році указом президента Дмитра Медведєва йому надали звання дійсного державного радника РФ 3-го класу (відповідає військовому званню генерал-майор).
За даними "Коммерсанта", пізніше у ФСБ повідомили, що ймовірні жертви живі й перебувають в іншій країні.
Видання з'ясувало, що 2018 року якийсь Олег Смоленков і його дружина купили будинок в американському штаті Вірджинія вартістю приблизно $1 млн.
Деякі співрозмовники "Коммерсанта" в держструктурах РФ переконані, що Смоленков займався закупівлями, організацією поїздок, особистими дорученнями начальства і не міг передавати американцям важливої інформації.
Інші зазначили, що він користувався довірою нинішнього помічника президента Росії з міжнародних справ Юрія Ушакова.
За даними видання The New York Times, саме Смоленков передавав у США докази "російського втручання" у президентські вибори 2016 року.