"Внешэкономбанк" Росії подав позов на Україну у Стокгольмський арбітраж

У "Внешэкономбанке"  заявили, що українська влада порушила положення міжурядової угоди 1998 року
Фото: wikipedia.org

Російський "Внешэкономбанк" хоче стягнути компенсацію з України за збитки внаслідок санкцій, пов'язаних з українською "дочкою" "ВЭБ" "Промінвестбанком".

Російська державна корпорація "Внешэкономбанк" ("ВЭБ") подала в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма позов до України, повідомили 21 червня "Інтерфаксу" у пресслужбі держкорпорації.

"ВЭБ" має намір стягнути з України збитки, завдані внаслідок українських санкцій проти "дочки" "Внешэкономбанка"  "Промінвестбанку".

У "Внешэкономбанке" заявили, що українська влада порушила положення міжурядової угоди 1998 року про заохочення і взаємний захист інвестицій із Росією. Як зазначив старший віцепрезидент правового блоку "ВЭБ" Ігор Краснов, "за останні кілька років українська влада порушила всі гарантії, які сама ж надала в інвестиційній угоді".

Він додав, що до цього російська держкорпорація письмово поінформувала Київ про плани почати інвестиційний спір і просила українську сторону "вступити в переговори щодо дружнього врегулювання спору".

"ВЭБ" придбав "Промінвестбанк" у 2008 році. Держкорпорація оцінює інвестиції в його розвиток у $2,7 млрд і зазначає, що вони знецінилися "внаслідок дискримінаційного правового регулювання з боку української влади".

П'ятий президент України Петро Порошенко 6 березня 2018 року активував рішення Ради нацбезпеки і оборони України від 1 березня про санкції проти чотирьох банків із російським капіталом: ПАТ "Сбербанк", ВАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" ("Промінвестбанк"), ВАТ "ВТБ" та ВАТ "БМ Банк".

12 вересня 2018 року апеляційний суд Києва заарештував акції "Промінвестбанку", "Сбербанка" і "ВТБ Банку" за позовом компаній, що потребують стягнення компенсації з Росії за експропріацію власності українських юросіб в анексованому Криму. Арешт накладено для забезпечення виконання рішення Третейського суду Гааги від 2 травня про стягнення компенсації за порушення Росією угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року. На користь позивачів було присуджено стягнути $139 млн.

"Дочки" російських банків подали касацію на це рішення до Верховного Суду України.

"ВЭБ" заявив, що ініціює інвестиційний спір у міжнародному арбітражі у зв'язку з арештом в Україні акцій дочірнього "Промінвестбанку".