"Зупиніть епідемію війни". Генсек ООН закликав до припинення вогню в усьому світі через пандемію коронавірусу
Пандемія коронавірусу, на думку генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, "наочно демонструє божевілля війни".
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на тлі пандемії коронавірусної інфекції закликав до негайного всеосяжного припинення вогню в усьому світі. Заяву генсека ООН опубліковано на сайті організації.
"Світ зіткнувся зі спільним ворогом — коронавірусною інфекцією COVID-19. Вірус нещадний, він безжально б'є по всьому, не розрізняючи національної чи етнічної приналежності, політичних чи релігійних переконань. Тим часом у всьому світі вирують збройні конфлікти. Найбільше страждають найбеззахисніші: жінки й діти, інваліди, люди, що опинилися на узбіччі життя, і переміщені особи. Вони ж передусім стають жертвами пандемії COVID-19", – підкреслив він.
Гутерріш додав, що "в розорених війнами країнах системи медико-санітарного обслуговування у стані колапсу". "Медичні працівники, яких і без того мало, часто зазнають нападів. Біженці й інші особи, переміщені внаслідок кровопролитних конфліктів, уразливі подвійно", – заявив генсек ООН.
"Вірус, що вирує, наочно демонструє божевілля війни. Ось чому сьогодні я закликаю до негайного загального припинення вогню в усіх куточках світу. Настав час припинити збройні конфлікти і кинути всі сили на боротьбу, від результату якої залежить наше життя. Я закликаю сторони, що воюють: зупиніть воєнні дії, відкиньте недовіру і ворожнечу, зачохліть зброю, припиніть артилерійські обстріли, зупиніть авіаудари", – підкреслив Гутерріш.
Він закликав створити для доправлення гуманітарної допомоги і скористатися "цінними можливостями для дипломатії".
"Потрібно зупинити епідемію війни і боротися з хворобою, яка вносить хаос у наш світ. І для початку варто припинити бойові дії в усьому світі. Просто зараз", – сказав генеральний секретар ООН.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 390 тис., померли 17,2 тис. осіб, одужало приблизно 103 тис. осіб.