Зустріч ОПЕК+ відклали після заочної суперечки Путіна і МЗС Саудівської Аравії
3 квітня президент Росії Володимир Путін звинуватив Саудівську Аравію у виході з угоди ОПЕК+ зі скорочення видобутку нафти. У відповідь Ер-Ріяд заявив, що слова російського глави держави "позбавлені правди". Як зазначає Reuters, на цьому тлі було відкладено вебконференцію міністрів енергетики країн – виробників нафти, заплановану на 6 квітня.
Вебконференцію міністрів енергетики країн – виробників нафти у форматі ОПЕК+ перенесли з 6-го на 9 квітня. За даними джерел Reuters, нараду перенесли з ініціативи ОПЕК і Росії.
Як зазначає агентство, про перенесення конференції стало відомо на тлі посилення конфлікту між Москвою і Саудівською Аравією у зв'язку з розривом угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти.
2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив, що Саудівська Аравія, Росія і Сполучені Штати – три найбільші виробники нафти у світі – попередньо домовилися про нове скорочення видобутку вуглеводнів. За словами Трампа, йдеться про зменшення рівня видобутку на 10–15 млн барелів на добу.
Наступного дня цю інформацію підтвердив президент Росії Володимир Путін. За його словами, скорочення має відбуватися від рівня видобутку нафти в першому кварталі цього року.
Водночас Путін звинуватив Саудівську Аравію в розірванні угоди ОПЕК+, що спровокувало найсерйозніший обвал цін на нафту за останні десятиліття. МЗС Саудівської Аравії заявило, що слова російського президента "повністю позбавлені правди".
Падіння цін на нафту триває з початку березня. Головною причиною стало те, що Росія та ОПЕК не змогли домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 18 березня вартість нафти Brent упала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель, 30 березня ф'ючерси торгували по $18.
На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила "розпочати тотальну цінову війну" і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу. Крім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals із європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light із великими знижками.
Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals знизилася до мінімуму з 1999 року – $13 за барель. Як зазначає "Радио Свобода", Urals у Європі стала коштувати дешевше за мазут.
Із 1 квітня ціни на нафтовому ринку стали зростати на тлі очікувань, що Росія і Саудівська Аравія знизять обсяги видобутку.
3 квітня, після того як стало відомо про попередні домовленості найбільших виробників нафти про зниження видобутку, нафта еталонної марки Brent подорожчала на 16,3% – до $34,83 за барель.