Зустріч у Гельсінкі закінчилася для Путіна не меншою катастрофою, ніж для Трампа – Фельштинський
На зустрічі в Гельсінкі президент США Дональд Трамп "засвітився" як агент президента РФ Володимира Путіна, тому його цінність "звелася до нуля", уважає російсько-американський політолог Юрій Фельштинський.
Зустріч у Гельсінкі з президентом США Дональдом Трампом завершилася для російського президента Володимира Путіна невдачею. Таку думку в інтерв'ю "Деловой столице", опублікованому 25 липня, висловив російсько-американський історик і політолог Юрій Фельштинський.
"На відміну від міністра закордонних справ РФ [Сергія] Лаврова, який уважає, що зустріч пройшла для Путіна із грандіозним успіхом, я вважаю, що зустріч для Путіна закінчилася не меншою катастрофою, ніж для Трампа. Трамп засвітився як людина Путіна. Через це цінність Трампа як агента звелася до нуля", – сказав він.
За словами політолога, у Трампа з часів передвиборчої кампанії були зобов'язання перед главою Кремля.
"Як президент, [Трамп] намагався їх виконати: зняття санкцій, визнання анексії Криму, надання Путіну волі рук в Україні, розпуск чи послаблення НАТО – і це все в обмін на допомогу, яку Росія надавала Трампу, починаючи з 2007 року. Путін допомагав Трампу під час його виборчої кампанії як міг", – зазначив Фельштинський.
Як приклад він назвав допомогу "за лінією хакерських атак" і підтримку телеканалом Russia Today кандидата від Партії зелених Джил Стайн, "яка відкушувала ліві голоси", що могли відійти до конкурента Трампа Гілларі Клінтон.
"Інакше кажучи, Трампу допомагали як могли. Незважаючи на це, Трамп, який уже переміг, виявився безпорадним", – уважає Фельштинський.
16 липня в Гельсінкі Трамп і Путін спілкувалися тет-а-тет дві години 10 хвилин. Після зустрічі пройшли переговори в розширеному складі. Потім відбулася спільна прес-конференція лідерів, на якій вони розповіли, що обговорювали ситуацію в Сирії, Україні, Ірані, а також питання ймовірного втручання РФ в американські вибори і будівництва газопроводу "Північний потік – 2".
Главу Білого дому за спілкування з Путіним розкритикували колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, сенатор-республіканець Джон Маккейн, а також деякі представники Демократичної партії США.