Звільнених із посольства США росіян пообіцяли внести в кадровий резерв МЗС Росії

Колишні російські працівники посольства США стали "кадровим резервом" МЗС РФ
Фото: ЕРА

Начальник управління з обслуговування дипкорпусу при МЗС РФ Олексій Ізотов заявив, що спеціальної програми з працевлаштування росіян, які працювали в американській дипмісії, не передбачено, але висококласних фахівців його відомство заносить у резерв.

У разі звернення росіян, звільнених із дипломатичних установ США в Росії, їхні дані заносять у базу даних головного управління з обслуговування дипломатичного корпусу МЗС РФ (ГоловУпДК). Про це заявив голова управління Олексій Ізотов у коментарі ТАСС.

Він зазначив, що працевлаштування російського персоналу, який втратив роботу внаслідок скорочення американської дипмісії, йде у звичайному режимі, проте немає спеціальної програми для забезпечення їх роботою.

За словами Ізотова, росіяни, які втратили роботу, уже зверталися у відомство і їх прийняли в кадровий резерв МЗС. Він зазначив, що це є звичайною практикою, оскільки у відомстві стежать за долею висококваліфікованих фахівців, яких "не так багато".

У грудні 2016 року в рамках санкційного пакета проти РФ влада США вилучила дві заміські резиденції російських дипломатів в Нью-Йорку та Меріленді. Окрім цього, Державний департамент США оголосив персонами нон грата 35 російських дипломатів.

28 липня 2017 року у відповідь на санкційну політику США російська сторона вирішила призупинити з 1 серпня використання посольством США в Росії всіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві і дачі в Срібному Бору. Окрім того, США було запропоновано скоротити кількість американських дипломатів на території РФ: країну мають залишити 755 співробітників дипмісії. Екс-посол США в Росії Майкл Макфол зазначив, що в Росії немає такої кількості американських дипломатів.

21 серпня в посольстві США в Росії заявили, що Вашингтон призупинив видавання неімміграційних віз на всій території РФ на невизначений термін. 1 вересня цю процедуру відновлять у Москві.