"Обвинувачення взяли з повітря". В Уханському інституті відкинули обвинувачення у створенні коронавірусу
Очільник Уханського інституту вірусології, професор Юань Чжімінь підкреслив, що в інституту "немає ні наміру, ні можливості" для створення нового коронавірусу.
Уханський інститут вірусології відкинув обвинувачення у створенні коронавірусу SARS-CoV-2, а також у тому, що перший хворий COVID-19 був співробітником лабораторії інституту. Про це в письмовому інтерв'ю агентству Reuters заявив очільник інституту, професор Юань Чжімінь.
Він підкреслив, що ці обвинувачення не мають під собою жодних підстав і їх "узяли з повітря". За словами професора, Уханський інститут не має "ні намірів, ні можливостей" для створення нового коронавірусу. Окрім того, підкреслив Чжімінь, наукова спільнота дійшла згоди щодо того, що SARS-CoV-2 виник у природний спосіб, а в його геномі немає ознак людського втручання.
За словами вченого, приблизно 70% нових інфекцій передається людині від тварин. У зв'язку з постійним розширенням людської діяльності і вторгненням в дику природу ризик зараження новими інфекціями зростає, додав Чжімінь.
Професор уточнив, що в лабораторії Уханського інституту дотримуються суворих заходів безпеки, а тому ймовірність поширення коронавірусу через співробітника лабораторії виключено.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у китайському Ухані у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
16 квітня телеканал Fox News із посиланням на кілька джерел, ознайомлених із рішеннями влади Китаю і які бачили відповідні документи, повідомив, що "нульовим пацієнтом" став співробітник уханської вірусологічної лабораторії.
Документи, із якими ознайомилися співрозмовники Fox News, детально описують, як лікарі в лабораторії намагалися стримати поширення вірусу на ранніх етапах. Водночас джерела телеканала заявляють, що на уханському ринку тварин і морепродуктів "Хуанань", який називали ймовірним джерелом вірусу, ніколи не продавали кажанів, і припускають, що китайська влада спеціально вигадала цю версію, щоб відвести підозру від лабораторії.
Президент США Дональд Трамп говорив, що Штати "вивчать цю жахливу ситуацію", і пригрозив Пекіну "серйозними наслідками".
У МЗС Китаю заявляли, що версія про витік коронавірусу з лабораторії Уханя не має жодних доказів.
До 28 квітня, за інформацією американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 3 млн осіб, понад 212 тис. із них померли, 906 тис. – одужали. США є найбільш постраждалою від коронавірусу країною – там зафіксовано найбільшу кількість інфікованих і померлих (понад 869 тис. і 49,9 тис. відповідно).