19 листопада жителі Землі спостерігають найтриваліше місячне затемнення за 580 років
Часткове місячне затемнення в п'ятницю, 19 листопада, можна спостерігати в багатьох регіонах, включно з Північною і Південною Америками, Східною Азією та Австралією. Про це 18 листопада повідомляє Euronews.
Триватиме затемнення буде майже 3,5 години, Місяць почав занурюватися в півтінь Землі о 6.02 за Грінвічем (8.02 за Києвом), момент найбільшого затемнення стався о 9.03 за Грінвічем (11.02 за Києвом). Більш тривалих часткових місячних затемнень не було з 18 лютого 1440 року і воно залишиться найтривалішим до 8 лютого 2669 року, повідомляв ресурс NASA, присвячений дослідженню Місяця.
За даними обсерваторії Голкомба (Індіанаполіс, штат Індіана, США) сьогоднішнє місячне затемнення – найтриваліше за 580 років.
Контекст:
Місячне затемнення настає, коли Місяць входить у конус тіні від Землі. Діаметр плями тіні Землі на відстані 363 тис. км становить приблизно 2,6 діаметра Місяця, у зв'язку з чим Місяць може бути затінений повністю.
Коли Місяць під час затемнення повністю входить у тінь Землі, говорять про повне місячне затемнення, коли частково – про часткове затемнення. Якщо Місяць входить лише у півтінь Землі, настає часткове напівтіньове затемнення.