Адміністрація Білого дому не стала підтримувати Трампа у скандалі з імпічментом – The Washington Post
На тлі скандалу з імпічментом коло найближчого оточення президента США Дональда Трампа звужується, а сам він агресивно поводиться з тими, хто залишився на його боці. Про це 14 січня повідомило видання The Washington Post, посилаючись на джерела.
Зокрема, значно погіршилися стосунки Трампа з його адвокатом Рудольфом Джуліані. За словами джерел, Трамп дав указівку своїм помічникам не платити Джуліані за послуги юриста. Крім того, Трамп хоче особисто розглядати питання про будь-які відшкодування витрат, що їх зазнав Джуліані під час поїздки від імені президента США для заперечування результатів виборів у головних штатах.
Також Трамп у приватному порядку висловив стурбованість деякими діями Джуліані і виступив проти його вимоги гонорару в розмірі $20 тис. щодня.
Джерела зазначають, що Трамп засмучений тим, що після штурму Капітолія та оголошення імпічменту його не підтримує жоден із чиновників Білого дому. Зокрема, серед цих людей опинилися зять та радник Трампа Джаред Кушнер, прессекретарка Білого дому Кейлі Макінані, економічний радник Ларрі Кудлоу, радник із нацбезпеки Роберт О'Браєн і начальник його передвиборчого штабу Марк Медоуз.
The Washington Post підкреслює, що Білий дім ніяк не спробував захистити Трампа від імпічменту – помічники президента не стали готувати союзникам американського президента тези для виступів, його прессекретарка не проводила брифінгу з журналістами, його радники не давали телеінтерв'ю на Північній галявині білого дому, адвокати і співробітники із законодавчих питань не збирали голосів і не намагалися переконати законодавців Сенату проголосувати проти імпічменту.
Видання зазначає, що організованої кампанії з блокування імпічменту не було, оскільки багато хто з помічників Трампа вважає, що його підбурювання до масових заворушень було занадто одіозним.
Ще один зі співрозмовників видання повідомив, що радник Білого дому Пет Чиполлоне, який посідав центральне місце в захисті президента США під час його першого імпічменту рік тому, порадив іншим співробітникам адміністрації звернути увагу на те, що цього разу навіть він не брав участі в захисті Трампа.
Палата представників – нижня палата Конгресу США – на засіданні 13 січня проголосувала за імпічмент Трампа. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – в підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посту президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, "наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади". Тепер питання про імпічмент має розглянути Сенат США.
6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.
7 січня Конгрес США затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він отримав 306 голосів вибірників, Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.
Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого запустили процедуру імпічменту, і єдиним, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі (вперше ще у 2019 році). До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона і Білла Клінтона.