Африканські лідери закликали Путіна продемонструвати "прагнення миру" – президент Сенегалу
Вимоги російському президенту було озвучено під час місії представників шести країн африканського континенту в Київ і Москву. У червні лідери ПАР, Замбії, Коморських Островів, Конго-Браззавіля, Єгипту, Сенегалу й Уганди відвідали Україну і РФ.
В інтерв'ю Financial Times Саль повідомив, що перед наступним самітом Росія – Африка, який відбудеться у другій половині липня, Путін має зробити дії, які продемонструють його бажання миру. Хоча б із гуманітарного погляду, зазначив він. Наприклад, "дуже добрим сигналом" могли б стати подальші обміни військовополоненими й повернення в Україну дітей, захоплених російськими окупантами, сказав він.
Саль додав, що африканські країни хочуть використати саміт, щоб подивитися, як можна просунутися в їхніх ініціативах щодо переговорів між Україною і РФ.
Він пояснив, що Африка зацікавлена в таких переговорах, тому що країни континенту дуже постраждали від стрімкого зростання інфляції, спричиненого підвищеним рівнем цін на харчові продукти й енергоносії. Країни Африки є одними з найбільших імпортерів зерна і добрив з України й Росії, додав він.
"Ми стикаємося з наслідками цієї війни... У нас великі проблеми з продовольчою безпекою та сільським господарством. Ми купуємо добрива в Росії, і сьогодні в умовах санкцій є складнощі з оплатою цих товарів. Ось чому ми говоримо з обома сторонами. Ми знаємо, що це дуже складно, але ми думаємо, що це було позитивно сприйнято. Україна заявила, що Росія має покинути її окуповану територію, перш ніж вони зможуть вести переговори, і ми це розуміємо", – сказав президент Сенегалу.
Контекст:
16 травня президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що африканські країни пропонують свою ініціативу, щоб допомогти завершити війну РФ проти України.
Під час візиту в Україну 16 червня глави африканських держав і урядів відвідали деокуповану у квітні минулого року Бучу Київської області.
У Києві з африканською делегацією провів зустріч президент України Володимир Зеленський. За її підсумками Рамафоса презентував африканський "мирний план", який містить 10 пунктів. Після України делегація вирушила до країни-агресора РФ.