Аятола Хаменеї назвав "порожніми" слова Трампа про вихід США з ядерної угоди з Іраном

Хаменеї заявив про брехню американського президента
Фото: ЕРА

У відповідь на заяву президента США Дональда Трампа про вихід із ядерної угоди з Іраном іранський духовний лідер Алі Хаменеї закликав Тегеран вимагати від країн Європи гарантій угоди.

Заявляючи про причини виходу США з ядерної угоди з Іраном, американський президент Дональд Трамп брехав. Про це духовний лідер Ірану Алі Хаменеї повідомив 9 травня, повідомляє іранське агентство IRNA.

"Ми почули порожні слова президента США. У своїй промові він брехав 10 разів", – сказав він.

Хаменеї вважає, що Трамп "погрожував режиму і людям".

Від імені народу духовний лідер країни заявив, що американський президент "нічого не зможе зробити", і закликав владу Ірану вимагати від Європи гарантій щодо ядерної угоди.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану, в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, уважаючи його "катастрофічним". За його словами, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї. Глава Білого дому анонсував, що США встановлять найвищий рівень економічних санкцій проти Ірану. Адміністрація Трампа оприлюднила свої вимоги до іранської влади. Крім відмови від ядерної зброї, Сполучені Штати під загрозою розширення санкцій вимагають від Ірану припинити підтримку терористичних угруповань у Південній Азії і на Близькому Сході.

Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомив, що частина санкцій США проти Ірану набуде чинності із 6 серпня, а ще частина – із 4 листопада 2018 року.

Іранський президент Хасан Рухані заявив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і повідомив, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. 8 травня під час звернення на державному телебаченні він повідомив, що Тегеран може відновити збагачення урану у промислових масштабах.

Рішення Трампа підтримали Ізраїль і Саудівська Аравія, але засудили в Європейському союзі. Генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив про "глибоке розчарування" рішенням США.