Американська розвідка попередила Байдена, що спроби РФ втрутитися у вибори у США тривають – ЗМІ

Розвідка регулярно передає адміністрації Байдена інформацію про спроби втручання в американські вибори, повідомив CNN
Фото: ЕРА
Американська розвідка має інформацію, яка свідчить про те, що Росія фактично не припиняла спроб втрутитися у вибори в Палату представників США 2022 року і зараз  знову це робить.

Про це, посилаючись на джерела, повідомив CNN.

За даними каналу, розвідка регулярно передає цю інформацію адміністрації президента США Джо Байдена.

Представники РФ, за даними розвідки, поширюватимуть дезінформацію у ЗМІ, використовуватимуть американські медіа для пропаганди. Зокрема, для цього може бути використано дискусію у США щодо вакцинації і носіння масок, зазначає канал.

Співрозмовники CNN кажуть, що сплеск активності пов'язаний не тільки з виборами. У РФ "виявляють інтерес до передвиборчих перегонів, але ця активність постійна", сказала ексзаступниця директора з кадрів у комітеті Сенату з розвідки Емілі Гардінг.

За інформацією джерел каналу, діяльність Москви стала витонченішою, ніж була 2016 року, "коли вона полягала в таких легко відстежуваних діях, як купівля реклами у Facebook".

Контекст:

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у вибори, щоб допомогти республіканцеві Трампу здобути перемогу. Росія ці обвинувачення відкидає.

У липні минулого року Байден, який тоді був ще кандидатом у президенти, заявив, що Китай і Росія намагаються втрутитися у президентські вибори. За його словами, такі дані надала розвідка США. У листопаді тодішній глава Агентства з кібербезпеки та інфраструктурної безпеки (CISA) при міністерстві внутрішньої безпеки США Крістофер Кребс говорив, що під час виборів президента США свідчень іноземного втручання не виявили.

Конгрес США 7 січня 2021 року затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, а Дональд Трамп – 232. Байден обійняв посаду президента США 20 січня.

15 березня офіс директора Національної розвідки США опублікував доповідь, у якій зазначив, що кілька організацій, підконтрольних уряду РФ, проводили операції з підриву суспільної довіри до виборчого процесу у США 2020 року. Метою операцій була підтримка колишнього президента США Дональда Трампа і загострення соціально-політичних розбіжностей усередині країни. Автори доповіді вважають, що ці дії санкціонував президент Росії Володимир Путін.

17 березня США анонсували введення санкцій проти РФ і низки інших країн за втручання у вибори президента, а 15 квітня Байден ввів пакет санкцій проти РФ.