Американські хірурги вперше успішно пересадили свинячу нирку людині
Процедура, проведена хірургами, передбачала використання свині, гени якої було змінено так, що її тканини більше не містили молекули, яка спричиняє майже негайне відторгнення в людини.
Медики розповіли Reuters, що набувачем нирки стала пацієнтка з померлим мозком і ознаками ниркової дисфункції, сім'я якої погодилася на експеримент до того, як її мали від'єднати від системи життєзабезпечення.
Протягом трьох днів нову нирку було прикріплено до її кровоносних судин, її підтримували поза тілом людини, даючи дослідникам доступ до неї.
Хірург-трансплантолог Роберт Монтгомері, який керував дослідженням, розповів, що нирка виробила очікувану кількість сечі від трансплантованої нирки людини. Також не було жодних доказів сильного, раннього відторгнення, яке раніше фіксували під час пересаджування незмінених нирок свині приматам.
За словами Монтгомері, аномальний рівень креатиніну в пацієнтки – індикатор поганої роботи нирок – повернувся до норми після трансплантації.
Експеримент із пересаджування нирки має прокласти шлях до випробувань на пацієнтах із термінальною нирковою недостатністю протягом найближчих року або двох, сказав Монтгомері. Ці випробування можуть перевірити ефективність такого підходу як короткострокового рішення для пацієнтів у критичному стані доти, доки вони не матимуть можливості отримати людську нирку.