Американські нафтові гіганти ExxonMobil і Chevron говорили про найбільше в історії злиття – Reuters
Голови найбільших американських нафтовидобувних компаній ExxonMobil і Chevron у першій половині минулого року провели попередні перемовини про можливість об'єднання, повідомило агентство Reuters 31 січня з посиланням на анонімні джерела.
Перемовини свідчать про тиск, із яким зіткнулися компанії енергетичного сектору після початку пандемії COVID-19 і подальшого падіння ціни на нафту, зазначило Reuters. За словами одного із джерел, розмова між виконавчим директором Exxon Дарреном Вудсом і генеральним директором Chevron Майком Віртом була досить серйозною, вони обговорювали підготовку юридичних документів про злиття.
Зараз перемовини припинено, вони не отримають подальшого продовження, стверджують співрозмовники. Reuters зазначає, що ринкова капіталізація Exxon і Chevron становить $190 млрд і $164 млрд відповідно, а обговорюване об'єднання могло стати найбільшим в історії злиттям компаній.
Акції Exxon і Chevron різко впали торік після цінової війни між Росією і Саудівською Аравією та спалаху коронавірусу. Інвестори висловили стурбованість щодо довгострокової прибутковості компаній.
У своїх перемовинах Exxon і Chevron припускали досягти синергії завдяки значному скороченню витрат, щоб витримати спад на енергетичних ринках. Chevron на минулому тижні повідомила про збитки у розмірі $11 млн за четвертий квартал, вказує Reuters. Exxon повідомить про результати за четвертий квартал 2 лютого.
Об'єднану Exxon-Chevron за розміром перевершить лише Saudi Aramco, ринкова вартість якої становить приблизно 1,8 трильйона доларів.
За підсумками 2020 року нафта марки Brent подешевшала майже на 22%, а WTI упала майже на 21%. Після розвалу нафтової угоди між ОПЕК+ і Росією в березні 2020 року ціни на нафту обвалилися на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent упала нижче ніж $23 за барель.
10 квітня минулого року країни ОПЕК+ оголосили про зниження рівня видобування нафти, але у зв'язку з рекордним падінням попиту на сировину через пандемію коронавірусу і спричинену цим зупинку промисловості вартість нафти продовжила падати. Так, 20 квітня ціна на травневі ф'ючерси американської WTI уперше в історії стала негативною – котирування падали до мінус $40 за барель.
На рівень до рекордного падіння котирування нафти повернулися 30 квітня, напередодні набуття чинності угоди ОПЕК+ про рекордне скорочення нафтовидобутку. У середині травня в ОПЕК заявляли, що нафтова криза вже позаду. На початку червня, коли країни ОПЕК+ домовилися про подальше скорочення нафтовидобутку, північноморська нафта Brent подорожчала до $42,8 за барель, американська WTI – до $39,86.