Американський ексгубернатор: США не виконали своїх зобов'язань перед Україною
США не виконали своїх зобов'язань перед Україною, які взяли на себе 1992 року в обмін на відмову від ядерної зброї. Про це сказав ексгубернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті в ефірі Fox News 26 жовтня.
Політик прокоментував слова нового спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона про те, що в нього "викликає побоювання" збільшення допомоги Україні.
"Коли ви витрачаєте 5% свого річного бюджету Пентагону на підтримку України, знищуючи 50% російської військової техніки, – це гарна інвестиція. Якщо вам не доводиться скеровувати американців [воювати], незважаючи на той факт, що 1992 року, коли США попросили Україну віддати ядерну зброю Росії після розпаду СРСР і пообіцяли їй захист територіальної цілісності, – ми порушуємо зобов'язання, яке дали. Ми маємо виконувати обіцянки, які давали. Вони виконали своє зобов'язання і віддали ядерну зброю Росії. Ми ж не виконуємо своєї частини домовленості", – сказав він.
Крісті підкреслив, що якщо США так чинитимуть, то інші союзники можуть задуматися, чого варте слово США, і це зробить світ небезпечнішим. Він додав, що не одна людина має вирішувати питання допомоги Україні, а вся Палата представників.
Контекст:
20 жовтня президент США Джо Байден попросив у Конгресу США додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд, що, зокрема, охоплює допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) й Ізраїлю ($14,3 млрд).
25 жовтня Палата представників у Конгресі США обрала новим спікером кандидата від Республіканської партії Джонсона, який відомий як прибічник експрезидента США Дональда Трампа і противник додаткової допомоги Україна.
Джонсон заявив 25 жовтня, що готовий обговорювати надання додаткової допомоги Україні.
За даними Пентагону, США виділили Україні понад $44,5 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку роботи адміністрації Байдена, зокрема $43,9 млрд – від початку широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.