Американський First Citizens Bank вирішив купити збанкрутілий SVB. Після оголошення про угоду його акції підскочили на 50%
FDIC уклала між First Citizens Bank і Silicon Valley Bridge Bank угоду про прийняття й купівлю першим банком усіх депозитів і кредитів другого.
В угоду входить купівля активів SVB на суму приблизно $72 млрд зі знижкою $16,5 млрд. Крім того, у розпорядженні FDIC залишаться цінні папери й інші активи на суму орієнтовно $90 млрд. Також корпорація дістала права на приріст капіталу First Citizens на суму до $500 млн.
За оцінкою FDIC, угода коштуватиме її фонду страхування вкладів приблизно $20 млрд.
Згідно з релізом, із 27 березня 17 колишніх відділень Silicon Valley Bridge Bank відкрили як банки First Citizens.
"Клієнти Silicon Valley Bridge Bank, National Association і далі користуватимуться своєю поточною філією до надходження повідомлення від First Citizens Bank & Trust Company про завершення перетворення систем, що дасть змогу здійснювати повноцінне банківське обслуговування в усіх інших філіях. Вкладники Silicon Valley Bridge Bank, National Association автоматично стануть вкладниками First Citizens Bank & Trust Company. Усі вклади, які прийняли First Citizens Bank & Trust Company, буде, як і раніше, застраховано FDIC у межах страхового ліміту", – повідомив регулятор.
First Citizens Bank має досвід купівлі збанкрутілих конкурентів – із 2009 року він придбав понад 20 банків, якими опікується FDIC, зазначає Bloomberg.
Акції First Citizens Bank підскочили на 50%, повідомило агентство Reuters. Генеральний директор First Citizens Френк Голдінг сказав, що для банку угода стала "доленосною" і є "чудовим результатом для вкладників".
Контекст:
Американські Silicon Valley Bank, а також Signature Bank збанкрутували на початку березня. Банкрутство SVB стало найбільшим у США із 2008 року, зазначає The New York Times.