Американський регулятор підтвердив безпеку та ефективність вакцини Pfizer

У Великобританії вже почали вакцинацію препаратом Pfizer і BioNTech  
Фото: ЕРА
Американське Управління із санітарного нагляду за якістю продуктів харчування та медикаментів проаналізувало дані, надані виробниками вакцини проти коронавірусної інфекції BNT162b2 – американською компанією Pfizer і німецькою BioNTech,  – і дійшло висновку, що "конкретних проблем із безпекою", які перешкоджали б видаванню дозволу на використання вакцини в екстрених випадках, немає.

Американське Управління із санітарного нагляду за якістю продуктів харчування та медикаментів (FDA) підтверджує безпеку й ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції BNT162b2, виробленої американською компанією Pfizer спільно з німецькою BioNTech.

Про це йдеться в інформаційному звіті FDA, опублікованому 8 грудня перед засіданням консультативного комітету, на якому, як очікують, схвалять використання вакцини для осіб віком від 16 років.

FDA проаналізувало дані, надані виробниками BNT162b2 у запиті на одержання дозволу для використання вакцини в екстрених випадках, і дійшло висновку, що "конкретних проблем із безпекою", які перешкоджали б видаванню дозволу, немає.

Агентство підтвердило, що за сім днів після введення другої дози ефективність вакцини становила 95% і була стабільно стійкою в усіх демографічних групах.

Побічні ефекти були короткочасними (їхня тривалість – до двох днів), найпоширеніші: біль у місці ін'єкції, втома, головний біль, біль у м'язах, озноб і біль у суглобах.

Засідання консультативної ради призначене на 10 грудня.

Вакцину BNT162b2 для широкого використання вже схвалила Великобританія. Сполучене Королівство 8 грудня першим у світі розпочало широкомасштабну кампанію з імунізації населення. Першу дозу отримала 90-річна жінка.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус називав вакцину Pfizer "дуже обнадійливою".

Pfizer 18 листопада оголосила про 95% ефективності вакцини BNT162b2 проти COVID-19.

Компанії Pfizer і BioNTech розраховують виробити до 50 млн доз вакцини 2020 року та до 1,3 млрд до кінця 2021 року. Pfizer уже встигла продати приблизно 82% доз.