Американський вірусолог заявив, що COVID-19 створили в лабораторії Уханя

Редфілд заявив, що не вірить у те, що вірус перейшов від кажана до людини
Фото: EPA
Колишній керівник Центру з контролю і запобігання захворюванням США Роберт Редфілд вважає, що спалах COVID-19 виник в Ухані у вересні – жовтні 2019 року.

Джерелом походження коронавірусу COVID-19 є лабораторія інституту вірусології в Ухані (Китай). Про це 26 березня розповів CNN колишній керівник Центру з контролю і запобігання захворюванням США, вірусолог Роберт Редфілд (CDC).

Редфілд вважає, що спалах COVID-19 виник в Ухані значно раніше від офіційних повідомлень про поширення коронавірусу – приблизно у вересні – жовтні 2019 року.

Він заявив, що не вірить у те, що вірус перейшов від кажана до людини, і відразу став "одним із найзаразніших вірусів в історії людства", оскільки зазвичай, коли патоген переходить від зоонота до людини, йому потрібен час, щоб стати ефективнішим.

"Я дотримуюся думки, що найімовірнішою етіологією цієї патології в Ухані була лабораторія. Вірус звідти вислизнув. Інші люди цьому не вірять. Це нормально. Наука рано чи пізно виявить правду", – заявив Редфілд.

На його думку, версія про ринок морепродуктів в Ухані як про початкову точку поширення вірусу неправильна. Він розповів, що його китайський колега з місцевого центру з контролю захворювань, лікар Джордж Гао в розмові на початку січня зізнався, що виявив безліч випадків COVID-19 серед людей, яких не було на ринку.

15 січня глава Держдепартаменту США Майк Помпео заявляв про наявність доказів того, що коронавірусна хвороба COVID-19 з'явилася в лабораторії в китайському місті Ухань. За словами Помпео, в уряду США є підстави вважати, що у кількох дослідників в Уханському інституті вірусології (WIV) восени 2019 року були симптоми хвороби, схожі на COVID-19.

Наразі вважають, що спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. Влада Китаю пов'язувала спалах захворювання з Уханським ринком тварин і морепродуктів "Хуанань": перші пацієнти були там або постійними покупцями, або продавцями.

Вчені вважали, що в ланцюжку передання вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання на COVID-19, були кажани, змії і панголіни (в Китаї їхнє м'ясо вважають делікатесом).

14 січня цього року в Ухань прибула місія вчених ВООЗ із 13 осіб, які розслідують причини пандемії.