Американці зрозуміли: зустрічі з дипломатами РФ – це контакти зі спецслужбами, мета яких – заподіяти шкоди США – Боровой
У США почали припиняти контакти чиновників усіх рівнів із росіянами, оскільки вони становлять загрозу для американської держави, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
У США вимагають відставки генерального прокурора Джеффа Сешнса, якого викрили у таємних контактах із російськими дипломатами, оскільки вважають такі контакти загрозою для держави. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
"Я вже говорив, що Росія перетворилася на тифозний барак, підходити до якого небезпечно, – можна підхопити інфекцію. Американці досить швидко зметикували: будь-які контакти з Кремлем, навіть із російськими дипломатами – це контакти зі спецслужбами, мета яких – заподіяти шкоду США, і почали такі контакти припиняти. Це нормально. Контакти з нецивілізованими російськими спецслужбами, тобто з КДБ, треба припиняти. Ті з американців, які жертвують інтересами держави заради тактичних досягнень і тимчасових результатів, повинні бути покарані", – переконаний співрозмовник.
За його словами, на прикладі обговорення зустрічей радника президента США Дональда Трампа з безпеки Майкла Флінна та генерального прокурора Джеффа Сешнса з російським послом Сергієм Кисляком можна бачити, як в Америці діє система очищення влади.
"Основна проблема Сешнса – обман. Чиновник не має права давати недостовірну інформацію. Порушення присяги – порушення закону про державну службу. Така людина втрачає право бути чиновником на будь-якому рівні. Це дуже важливий процес зворотного зв'язку в демократичних державах, механізм самоочищення влади, який увімкнутий постійно. У США він працює дуже ефективно. І на прикладі Флінна, і тепер на прикладі Сешнса ми бачимо, як цей механізм працює. І команда Трампа досить оперативно реагує на факти порушення закону. Чиновник швидко звільняється сам або йому пропонують звільнитися, аби не підвести всю команду", – підкреслив Боровой.
Він також зазначив, що на відміну від США в Росії механізм очищення влади не працює.
"У Росії механізм очищення вимкнений. Структура влади більше нагадує мафію, де діють інші правила: всі кидаються на захист слабкої ланки. Якщо в Росії когось із чиновників звинувачують у корупції, вчиненні злочину, то вся команда, вся державна машина стає на його захист. Це структура кримінального співтовариства, єдність у цьому співтоваристві утримується не законами, а угодами про взаємну безпеку", – сказав експерт.
1 березня видання The Washington Post повідомило, що генеральний прокурор США Джеф Сешнс зустрічався з Кисляком у липні та вересні 2016 року – під час виборчої кампанії нинішнього президента США Дональда Трампа. Однак кандидат у генпрокурори промовчав про цей факт на слуханнях із затвердження його на посаду.
Лідер представників Демократичної партії в Конгресі США Ненсі Пелосі закликала Сешнса піти у відставку, оскільки він "збрехав під присягою".
Того ж дня комітет Конгресу з розвідки вирішив почати розслідування повідомлень про зв'язки команди президента Дональда Трампа з представниками РФ під час передвиборчої кампанії. "Ми уклали письмову угоду – меншість і більшість у комітеті, – що проведемо розслідування повідомлень про змову Росії та штабу Трампа", – повідомив представник Демократичної партії в комітеті Адам Шифф.
Сешнс не перший, кого звинувачують у контактах з РФ. 14 лютого газета The New York Times із посиланням на чотирьох нинішніх і колишніх американських чиновників повідомляла, що записи телефонних розмов дають підстави стверджувати, що команда Трампа мала зв'язки з високопоставленими представниками російської розвідки за рік до виборів. Дзвінки були перехоплені тоді, коли спецслужби США намагалися знайти докази втручання Росії в перебіг президентських виборів у США.
Колишній радник Трампа Майкл Флінн також був викритий у переговорах із послом Кисляком. 10 лютого видання The Washington Post із посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював зняття санкцій з РФ із російським послом Кисляком за місяць до інавгурації Трампа. 13 лютого чиновник залишив свою посаду.