Apple перейде на американські чипи з 2024 року, придбавши завод в Аризоні – Bloomberg
Американська компанія Apple готується розпочати закупівлю чипів для своїх пристроїв на заводі в Аризоні (США), який зараз на етапі будівництва. Це стане важливим кроком на шляху до зниження залежності компанії від азійського виробництва, повідомило 15 листопада Bloomberg, посилаючись на слова генерального директора Apple Тіма Кука під час зустрічі в Німеччині з місцевими інженерами та співробітниками роздрібної торгівлі.
За словами Кука, також Apple може розширити постачання чипів із заводів у Європі. Він зазначив, що у компанії вже ухвалили рішення викупити завод в Аризоні, який запрацює у 2024 році.
Bloomberg підкреслило, що Кук, імовірно, мав на увазі завод, яким керуватиме ексклюзивний партнер Apple з виробництва мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC). За інформацією видання, TSMC уже "придивляється до другого заводу у США". Водночас її акції зросли на 2,9% на тайванських торгах після того, як Bloomberg повідомило про слова Кука.
Невирішене питання, зазначило агентство, полягає в тому, чи відповідає завод потребам Apple. Тайванська компанія заявила, що спочатку завод матиме потужність 20 000 чипів на місяць і використовуватиме 5-нанометровий виробничий процес, що "не задовольнить прагнення Apple у найближчому майбутньому до прогресивніших 3-нанометрових чипів".
У Bloomberg заявили, що хоча більшу частину остаточного складання продуктів Apple здійснюють у Китаї і сусідніх країнах, Apple має постачальників, які виробляють компоненти всередині країни. Наприклад, комп'ютери Mac Pro, які продають у США, проходять процес складання в Техасі.
Контекст:
Apple – виробник комп'ютерів, смартфонів, аудіоплеєрів, програмного забезпечення.
Наразі компанія постачає процесори для своїх пристроїв на заводи TSMC, розташовані в Тайвані. За словами Кука, 60% світових постачань процесорів припадають на Тайвань.
Процесори лежать в основі майже кожного продукту Apple. Чипи розробляє Apple, а потім виготовляє TSMC. Повернення хоча б частини цього виробництва у США, заявили в Bloomberg, "після багатьох років залежності від Азії" було б важливим кроком.