Асад заявив, що Туреччина перекидає бойовиків із Сирії до Нагірного Карабаху

Асад назвав Ердогана підбурювачем
Фото: ЕРА

У Дамаска немає доказів фактів перекидання бойовиків із Сирії для участі в бойових діях у Нагірному Карабасі, проте є вказівки на це. Про це заявив сирійський президент Башар Асад.

Президент Сирії Башар Асад заявив, що турецький лідер Реджеп Ердоган був головним ініціатором нового витка конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це Асад сказав у інтерв'ю "РИА Новости".

Він назвав Ердогана підбурювачем і заявив, що турецький президент підтримує "терористів у Лівії".

Асад запевняє, що до Нагірного Карабаху зараз перекидають бойовиків із Сирії. За його словами, у Дамаска немає доказів, проте є вказівка на такі факти, пише "РИА Новости".

Президент Сирії також зазначив, що перекиданням військових займається турецька сторона.

2 жовтня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що французька розвідка має відомості про проникнення в зону конфлікту в Нагірному Карабасі бойовиків джихадистських угруповань із Сирії. Вони нібито потрапили туди через Туреччину.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.

Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.