Associated Press розповіло про масові сексуальні злочини миротворців ООН
Агентство Associated Press опитало більш ніж 300 жертв сексуального насильства і зібрало понад 2 тис. заяв про сексуальне насильство з боку працівників місій ООН.
Миротворці і співробітники місій ООН протягом останніх 12 років систематично скоювали сексуальне насильство щодо неповнолітніх і жінок. Про це йдеться в розслідуванні Associated Press.
Агентство за цей період часу опитало більш ніж 300 жертв сексуального насильства і зібрало понад 2 тис. заяв про сексуальне насильство, скоєне миротворцями з 23 країн світу.
Наприклад, за даними агентства, 134 миротворці зі Шрі-Ланки систематично експлуатували дев'ять дітей на Гаїті з 2004-го до 2007 року. Такі дані є в доповіді ООН, призначеній для внутрішнього користування, повідомляє агентство.
Із згаданих у доповіді миротворців 114 були відправлені додому, проте ніхто з них не був ув'язнений, зазначає AP.
В одному випадку, гаїтянський підліток розповів, що його у 2011 році зґвалтували уругвайські миротворці, водночас вони знімали все на мобільний телефон.
Інша дівчинка розповіла слідчим ООН, що в період, коли їй було від 12 до 15 років, вона займалася сексом як мінімум із 50 миротворцями, включно з комендантом, який платив їй 75 центів.
Миротворці прибули на Гаїті у 2004 році для того, щоб стабілізувати ситуацію в республіці після повалення президента Жан-Бертрана Арістіда. Контингент миротворчих сил Шрі-Ланки нараховував на той момент понад 900 осіб.
У серпні 2007 року в ООН почали надходити скарги про "підозрілі зв'язки" між солдатами і гаїтянськими дітьми. Тоді слідчі ООН опитали дев'ять жертв насильства у віці від 11 до 16 років. У всіх випадках діти розповідали, що їм довелося займатися сексом із миротворцями в обмін на печиво, сік або невеликі гроші.
Згідно із законами Гаїті, секс з підлітками віком до 18 років уважають зґвалтуванням. Кодекс ООН також забороняє таку експлуатацію.
Згідно з висновками авторів розслідування співробітники миротворчих місій ООН не можуть бути засуджені чи покарані самою організацією, тому звинуватити або покарати за сексуальні злочини миротворців може тільки влада країн, чиї громадяни перебувають у цих місіях.
Імена осіб, визнаних винними, досі зберігають у таємниці, пишуть автори дослідження.