Авіаексперт Лукашевич: Нова ракета Маска здатна підняти вдвічі більше, ніж найпотужніша російська ракета
Важкою ракетою Falcon Heavy засновник компанії SpaceX Ілон Маск "заткне за пояс" і американське NASA, і російський "Роскосмос", зазначив російський авіаексперт Вадим Лукашевич.
Нова ракета-носій Falcon Heavy американської компанії SpaceX стане найпотужнішою ракетою сучасності. Про це розповів російський авіаексперт Вадим Лукашевич на своїй сторінці у Facebook.
"Досить сказати, що Falcon Heavy здатна підняти понад удвічі більше навантаження (понад 50 тонн на низьку орбіту), аніж найпотужніша російська ракета "Ангара-А5". В історії космонавтики було тільки три ракети, що перевершують Falcon Heavy, – це американська Saturn-5, яка доправляла американських астронавтів на Місяць, і радянські Н-1 (були призначені для висадження одного космонавта на Місяць, здійснили чотири невдалі запуски), та "Энергия" (два успішні запуски, вдруге – з "Бураном")", – повідомив експерт.
Він наголосив, що на сьогодні нова ракета, запуск якої анонсував глава SpaceX Ілон Маск, буде найпотужнішою серед тих, які зараз літають.
"Цим запуском американський приватник "заткне за пояс" і їхнє NASA, і наш "Роскосмос". Тільки от NASA за кілька років "відіграється", запустивши ще потужніший носій SLS (розроблення вийшло на стадію випробувань "заліза"), а ми навіть у найближчій перспективі відповісти нічим не зможемо. Ну, хіба що черговою демагогією Рогозіна (віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін. – "ГОРДОН")", – підсумував Лукашевич.
2 грудня Маск повідомив, що SpaceX планує в січні 2018 року запустити з мису Канаверал своє нове розроблення – ракету важкого класу Falcon Heavy, "корисним вантажем" якої стане його електромобіль Tesla Roadster вишневого кольору.
SpaceX – американська компанія, заснована 2002 року Маском із метою скоротити витрати на польоти до космосу і відкрити шлях до колонізації Марса. Компанія розробила ракети-носії Falcon 1 і Falcon 9, а також космічний корабель Dragon.
До 2018 року компанія має намір збільшити кількість запусків приблизно на 50%.