Авіакомпанії планують не пускати на рейси пасажирів без вакцинації проти COVID-19
Гендиректор національного авіаперевізника Австралії Qantas Алан Джойс зазначив, що його авіакомпанія розглядає можливість отримання пасажирами "паспорта вакцинації" для перельотів. Такий документ уже розробляють у Міжнародній асоціації повітряного транспорту, а його запуск у тестовому режимі заплановано на перший квартал 2021 року.
Національний авіаперевізник Австралії Qantas планує вимагати від мандрівників доказ, що вони вакциновані проти COVID-19, перш ніж пустити їх на борт. Гендиректор авіакомпанії Алан Джойс в інтерв'ю CNN повідомив, що, на його думку, так само вчинять і інші авіаперевізники.
Водночас Джойс не впевнений, що вакцинація буде обов'язковою для подорожей усередині країни, проте запевнив, що для перельотів між країнами такі обмеження точно запровадять.
Джойс також підкреслив, що Qantas розглядає можливість отримання пасажирами "паспорта вакцинації", в якому зазначено, якою саме вакциною вакцинувався пасажир і чи прийнятна вона для країни, в яку людина подорожує.
Як зазначає CNN, такий паспорт зараз розробляє Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA). Запуск такого паспорта в тестовому режимі запланували на перший квартал 2021 року.
Представник AirAsia – найбільшого лоукостера Азії – повідомив CNN, що після того, як вакцина буде доступною, авіакомпанія "перегляне вимогу про вакцинацію гостей проти COVID-19 для міжнародних поїздок".
Національний авіаперевізник Нової Зеландії Air New Zealand заявив, що "дуже натхнений новинами про вакцини", і додав, що "у підсумку уряди мають визначати, коли і як безпечно знову відкривати кордони".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 24 листопада, у світі підтвердили понад 59 млн випадків зараження коронавірусом. Померло від COVID-19 майже 1,4 млн, а видужало 37,9 млн пацієнтів.