Байден близький до рішення передати Україні ATACMS із касетними бомбами, а не з однією боєголовкою – ЗМІ
Адміністрація президента США Джо Байдена близька до рішення, щоб надати Україні версію ракет великої дальності ATACMS, озброєну касетними бомбами, а не однією боєголовкою. Про це виданню The Washington Post 22 вересня повідомили джерела, наближені до обговорення.
Міжвідомчі дискусії щодо того, чи затверджувати зброю, перейшли останніми днями з комітету депутатів, нарад посадовців з органів національної безпеки до головного комітету за участю керівників кожного агентства, сказали джерела. Процес завершує рішення президента Байдена.
Касетні ATACMS із радіусом дії до 467 км, залежно від обраної версії, можуть дати змогу Україні завдавати ударів по командних пунктах, складах боєприпасів і маршрутах матеріально-технічного забезпечення далеко за російськими лініями фронту й окопними оборонними спорудами, зазначають журналісти.
Як уточнили у виданні, версії ATACMS із касетним озброєнням є поширенішими, ніж ті, які оснащені однією – або "унітарною" – боєголовкою, їх більше не вважають зброєю США на передовій. Згідно з публікацією міністерства оборони США за 2018 фінансовий рік, із початкового виробництва 2500 одиниць деякі з яких виготовили на початку 1990-х років, невідому кількість пізніше переобладнали на унітарні боєголовки. Але багато касетних боєголовок залишаються на складах.
Контекст:
Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо надання ракет ATACMS дальністю до 300 км.
Байден у липні говорив журналістам, що розгляне можливість доправлення ATACMS в Україну. "Але найбільше їм потрібні артилерійські снаряди, і ми працюємо над цим", – зазначив американський президент.
15 вересня The Wall Street Journal із посиланням на джерела повідомило, що США наближаються до рішення передати Україні ATACMS.
21 вересня в Білому домі заявляли, що Байден вирішив поки не дозволяти передання Україні американських ракет великої дальності ATACMS. Однак уже 22 вересня NBC News поінформував, що Байден повідомив президенту України Володимирові Зеленському, що Сполучені Штати передадуть Україні невелику кількість ракет ATACMS.