Байден і Сунак у Вашингтоні заявили про "непохитну підтримку" України в боротьбі з РФ

Байден і Сунак зустрілися в Білому домі
Фото: ЕРА
Рішучість союзників допомагати Україні сягнула історичного рівня. Про це президент США Джо Байден заявив 8 червня на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком у Вашингтоні. Трансляцію Білий дім вів у YouTube.

За його словами, під час переговорів із главою британського уряду вони обговорили "непохитну підтримку" України з боку двох країн. І США "досить оптимістично" дивляться на розвиток подій на фронті.

Відповідаючи на запитання, чи схвалить Конгрес продовження фінансування підтримки України, Байден відповів ствердно.

"Я вірю, що в нас буде фінансування, необхідне для підтримки України стільки, скільки буде потрібно, і я вірю, що ця підтримка буде реальною, хоча ви чуєте сьогодні на Капітолійському пагорбі деякі голоси про те, чи маємо ми й далі підтримувати Україну і як довго ми маємо її підтримувати. Річ у тім, що я прошу людей уявити, що сталося б, якби ми не підтримували України. Як ви думаєте, Росія зупинилася б у Києві, як ви думаєте, це все, що відбувалося б? Я думаю, що ні, і я думаю, що більшість моїх колег, навіть критиків, також думають, що це було б не так", – сказав він, зазначивши, що впевнений у підтримці конгресменів.

Сунак зі свого боку підтвердив, що саме американські сили й засоби відіграють вирішальну роль у підтримці України.

"[Президент Росії Володимир] Путін думає, що він може перечекати й наша увага ослабне. Це марно, ми будемо підтримувати Україну, скільки потрібно. І йому треба вивести війська і припинити вторгнення", – сказав британський прем'єр.

Контекст:

США та Великобританія займають 1-ше та 2-ге місце по наданій Україні військовій допомозі, про це свідчать дані Ukraine Support Tracker, який створив Кільський інститут світової економіки.

За даними Пентагону, з початку повномасштабної війни США надали Києву військової підтримки на $37,6 млрд, а Великобританія – на 4,6 млрд фунтів стерлінгів ($5,5 млрд).

5 червня Associated Press повідомило, що однією з тем переговорів Байдена із Сунаком буде надання Україні винищувачів F-16. Представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі підтвердив, що темою переговорів будуть літаки. За його словами, ітиметься про "довгострокові оборонні потреби України, і саме тут F-16 вступають у дискусію".

За інформацією видання The Telegraph, британський прем'єр-міністр під час переговорів має намір переконати Байдена підтримати кандидатуру міністра оборони Великобританії Бена Воллеса на посаду нового глави НАТО. Чинний генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг іде з поста восени.