Байден має намір повернути США до Ради ООН із прав людини – ЗМІ
Адміністрація президента США Джо Байдена планує оголосити цього тижня про відновлення співпраці з Радою ООН із прав людини, яку майже три роки тому покинув колишній президент країни Дональд Трамп, пише 8 лютого агентство Associated Press із посиланням на анонімних чиновників США.
Таке рішення Байдена скасовує черговий відхід епохи Трампа від багатосторонніх організацій і угод, ідеться в повідомленні агентства. Американські чиновники говорять, що державний секретар Ентоні Блінкен і високопоставлений американський дипломат у Женеві оголосять у понеділок, 8 лютого, про повернення Вашингтона у штаб-квартиру Ради ООН в Женеві як спостерігача, щоб згодом обратися повноправним членом організації.
Вчинок Байдена може спричинити критику консервативних законодавців і багатьох членів проізраїльської спільноти, зауважило Associated Press. Представники адміністрації Трампа критикували Раду з прав людини ООН за недостатню увагу до Ізраїлю, який здобув на сьогодні найбільшу кількість критичних резолюцій ради.
Трампу не подобалася кількість авторитарних країн серед членів правозахисної організації, зауважило Associated Press. Колишній держсекретар США Майк Помпео критикував у жовтні минулого року обрання до Ради з прав людини ООН Росії, Китаю та Куби. За словами американського дипломата, тоді Генасамблея ООН обрала "країни із жахливими показниками у сфері прав людини".
Один із високопоставлених чиновників США сказав, що адміністрація Байдена вважає можливим реформувати Раду ООН із прав людини. Найкращий спосіб провести ці зміни – це взаємодіяти з ним принциповим способом, заявив він.
До кінця 2021 року США матимуть у раді статус спостерігача без права голосу. Генеральна Асамблея ООН включить нового члена під час голосування, яке зазвичай проводять у жовтні кожного року.
Рада з прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого входить 47 держав, відповідальних за захист прав людини в усьому світі. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом.