Байден: Ми – у переломному моменті історії. Рішення, які ми ухвалюємо сьогодні, вплинуть на курс руху нашого світу протягом наступних десятиліть

Байден: Сьогодні ми можемо сказати, що демократії світу стають сильнішими, а не слабшими. Автократії світу стають слабшими, а не сильнішими
Фото: EPA
Демократія це важка робота, яка ніколи не закінчується, її необхідно захищати постійно, заявив президент США Джо Байден. Текст його промови на Саміті за демократію 29 березня опублікувала пресслужба Білого дому.

"Ми – у переломному моменті історії, коли рішення, які ми ухвалюємо сьогодні, вплинуть на курс руху нашого світу протягом наступних кількох десятиліть... Наша робота полягає в тому, щоб і далі розвивати наш прогрес, щоб ми не почали рухатися в неправильному напрямку, щоб зберегти імпульс. Це поворотний момент для нашого світу до більшої свободи, більшої гідності й більшої демократії", – заявив Байден.

За його словами, США останнім часом "продемонстрували, що наша демократія досі може робити великі справи й забезпечувати значний прогрес для американців, які працюють". Зокрема, за його словами, влада держави знижує вартість предметів першої потреби, відновлює інфраструктуру Америки, просуває інновації й бореться з кліматичною кризою, одночасно створюючи гарні робочі місця, а також демонструє "стійкість американської демократії".

Байден зазначив, що "не лише Сполучені Штати виконують свої зобов'язання й демонструють силу демократії", і навів як приклад Анголу, Домініканську Республіку й Хорватію, де провели деякі судові й антикорупційні реформи.

"Усі ми знаємо, що це непросто. Це ніколи не було просто. Демократія – це важка праця. Робота демократії ніколи не закінчується. Не буває так, що вона встановилася  і все, більше нічого не треба робити. Її потрібно захищати постійно", – наголосив президент США.

Він додав, що необхідно продовжувати зусилля захисту прав і гідності "всіх людей, зокрема жінок і дівчаток, тому що там, де жінки й дівчатка перебувають під загрозою, демократія, мир і стабільність також у зоні ризику".

"Коли ми просуваємо рівноправність і расову справедливість, інвестуємо в молодь, захищаємо представників ЛГБТК+, наші суспільства стають не лише справедливішими, а й сильнішими й успішнішими. Демократія потребує повної та рівноправної участі всіх – усіх наших громадян. Саме так ми розкриваємо людський потенціал й опиняємося в найсильнішій із можливих позицій для вирішення спільних завдань... І коли демократії об'єднуються, ми зміцнюємо й розширюємо зусилля одна одної, що приводить до великого ефекту", – сказав Байден.

Як приклади він навів координацію глобального реагування на пандемію COVID-19 для зміцнення глобальної безпеки в галузі охорони здоров'я й "безпрецедентну єдність", яку демонструють демократії, котрі засуджують війну Росії проти України й виражають солідарність з українським народом, який захищає свою демократію.

"І сьогодні ми можемо з гордістю сказати, що демократії світу стають сильнішими, а не слабшими. Автократії світу стають слабшими, а не сильнішими... Ми багато чого досягли разом, але всі ми знаємо, скільки роботи попереду. Ми довели, що готові прийняти виклик. Ми збираємося й далі працювати разом, усі ми", – резюмував президент США.

Контекст:

На Саміті за демократію через відеозв'язок виступив президент України Володимир Зеленський. Він закликав до більшої підтримки України. "Вогонь має бути миттєвим і таким, що знешкоджує загрозу. Такими ж швидкими мають бути й усі наші з вами рішення. Але чомусь санкції проти Росії значно повільніші, ніж агресія Росії. Глобальний тиск на російську еліту слабший, ніж її мотив терпіти Кремль. Підтримка українських воїнів в окопах менш далекобійна, ніж зброя терористів, що діють проти нас. Та й ваша власна готовність боронити свої демократії менш рішуча, ніж наміри тих, хто хоче світової війни проти демократії", – сказав глава держави. Він наголосив, що демократії потрібна перемога "не колись", а вже цього року.