Байден офіційно оголосив про заміну глави Генерального штабу США

Відрекомендовуючи Брауна, Байден назвав його безстрашним лідером та непохитним патріотом
Фото: ЕРА
25 травня президент США Джо Байден оголосив про висунення на посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів керівника військово-повітряних сил генерала Чарльза Брауна – молодшого. Про це повідомляє CNN.

Байден заявив, що "не може уявити нікого більш відповідного або більш кваліфікованого" для цієї роботи.

"Генерал Браун – воїн, який походить із гордого роду воїнів. Його батько, полковник армії США К.К. Браун, служив у В'єтнамі. Його дід, майстер-сержант армії США Роберт Е. Браун – молодший, очолював сегрегований підрозділ у Другій світовій війні", – сказав Байден, назвавши його також "безстрашним лідером і непохитним патріотом".

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів – це найвищий військовий офіцер країни, який є головним військовим радником президента США, міністра оборони та Ради національної безпеки, пише CNN.

Канал зазначає, що Брауна рекомендував міністр оборони США Ллойд Остін. Браун замінить на цій посаді генерала армії Марка Міллі, строк повноважень якого спливає наприкінці вересня 2023 року.

Про те, що Байден висуне саме Брауна на посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів, посилаючись на свої джерела, 5 травня повідомили Politico та CNN. Браун став другим темношкірим на цій посаді після генерала Коліна Пауелла, який очолював комітет начальників штабів між 1989-м і 1993 роком за президентів Джорджа Буша та Білла Клінтона, зазначав CNN.

Контекст:

Браун вступив на службу у військово-повітряні сили США 1984 року. Він пілот винищувача F-16 із майже 3 тис. годин нальоту. Обіймав різні посади.

Улітку 2020 року тодішній президент Дональд Трамп призначив Брауна командувачем ВПС США. "Із нетерпінням чекаю на можливість працювати з генералом Брауном, який є патріотом і великим лідером", – писав Трамп у Twitter.

"Голос Америки" повідомляв, що кандидатура Брауна здобула у Сенаті одностайну двопартійну підтримку: за проголосувало 98 сенаторів, проти – ніхто.

Улітку 2022 року Браун заявляв, що США та їхні союзники вивчають не лише можливість навчання військових пілотів для української армії, а й надання їй нових винищувачів.