"Байден плутає. І будуть наслідки". Волкер не погодився із президентом США, що Україна не готова до вступу в НАТО

НАТО сам не готовий прийняти Україну Волкер
Фото: Kurt Volker / Twitter
Колишній постійний представник США в НАТО Курт Волкер відреагував у Twitter на заяву американського президента Джо Байдена про неготовність України до вступу в Альянс.

В опублікованому 7 липня інтерв'ю CNN Байден заявив про надання Україні гарантій безпеки за ізраїльським принципом і пояснив необхідність постачання Києву касетних боєприпасів. Водночас він висловив думку, що Україна не готова увійти в оборонний блок і у країн-учасниць немає єдності щодо цього.

Волкер, зі свого боку, 9 липня написав, що глава Білого дому "все переплутав" і це матиме наслідки.

"Річ не в тім, що Україна не готова до членства в НАТО. Це НАТО не готовий прийняти Україну. І це ще відгукнеться", – вважає дипломат.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ в Альянс зафіксовано в Конституції України.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому Україні допомагають члени Альянсу.

1 червня 2023 року на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський наголосив на необхідності визначення країнами – членами Альянсу чіткого алгоритму руху України до вступу в НАТО. "Конкретні рішення щодо подальшого руху України до членства й безпеки нашої країни на період до вступу в Альянс – це те, що дасть нам змогу вважати Вільнюський саміт успішним", – сказав президент.

Декларації, у яких підтримують майбутній вступ України в НАТО, станом на 8 липня підписало 23 країни із 31, яка є членом блоку.

10 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що союзники по НАТО досягли консенсусу, який дасть Україні змогу вступити в Альянсу без виконання плану дій щодо членства.