Байден зателефонував родині загиблого афроамериканця Флойда й назвав вирок у його справі "кроком уперед"
"Ми всі відчуваємо полегшення... Винен за всіма трьома пунктами. Це дійсно важливо. Мені хочеться побачити вас, друзі. Ми збираємося зробити набагато більше. Нам треба багато чого зробити", – сказав Байден.
Також президент США 20 квітня опублікував заяву у зв'язку з вироком у цій справі на сайті Білого дому. У ній Байден заявив, що вирок може стати "гігантським кроком уперед на шляху до справедливості в Америці".
"Ніхто не має бути вищим за закон. Сьогоднішній вирок передає це повідомлення, але цього недостатньо. Ми не можемо зупинятися на досягнутому. Щоб домогтися реальних змін і реформ, ми можемо й маємо робити більше, щоб знизити ймовірність того, що такі трагедії коли-небудь повторяться", – заявив він.
Байден запевнив, що призначені ним високопосадовці займуться викоріненням "неконституційної роботи поліції" й реформуванням системи кримінального правосуддя.
Водночас Байден зазначив, що насильницькі методи протесту неприйнятні.
"Є ті, хто прагне використовувати емоції моменту, – агітатори й екстремісти, які не зацікавлені в соціальній справедливості, які прагнуть до насильства, руйнування власності, розпалювання полум'я ненависті й поділу, які зроблять усе, що в їхніх силах, щоб зупинити рух цієї країни до расової справедливості. Ми не можемо дозволити їм досягти успіху", – заявив він.
"Настав час для цієї країни об'єднатися, об'єднатися як американці. В Америці ніколи не може бути безпечної гавані для ненависті", – наголосив президент.
Контекст:
20 квітня 12 присяжних визнали експоліцейського Дерека Шовіна винним за всіма пунктами обвинувачення у справі про вбивство афроамериканця Флойда у травні 2020 року в Міннеаполісі. Суддя повідомив, що остаточний вирок Шовіну оголосять за вісім тижнів.
Флойд помер 25 травня 2020 року незабаром після жорсткого затримання поліцейськими, офіцер Шовін його душив, утримуючи ногу на шиї. Патрульні підозрювали Флойда в тому, що він розплатився підробленою 20-доларовою купюрою.
Загибель афроамериканця спричинила хвилю протестів проти расової нетерпимості в усьому світі.
Шовіна заарештували 29 травня. Судекспертиза підтвердила, що смерть Флойда настала внаслідок задушення. За колишнього офіцера поліції Міннеаполіса внесли заставу в розмірі $1 млн, 7 жовтня Шовін вийшов на волю, проте після рішення присяжних його взяли під варту в залі суду.
Заарештованим у справі Флойда експоліцейським Александру Куенгу, Томасу Лейну і Ту Тао суд призначив заставу в розмірі $750 тис. кожному. Лейн вийшов на волю 10 червня, Куенг – 20 червня, Тао – 4 липня.