Байден поговорив із Мелоні, домовилися і далі надавати допомогу Україні
Як зазначено на сайті адміністрації Байдена, лідери підкреслили міцні відносини між Сполученими Штатами та Італією і висловили готовність працювати разом у межах НАТО "для вирішення спільних проблем".
"Вони обговорили своє зобов'язання і далі надавати допомогу Україні, притягувати Росію до відповідальності за її агресію, розв'язувати проблеми, які надходять із Китаю, та забезпечувати стійкі й доступні енергоресурси", – указано в повідомленні.
Мелоні наголосила на важливості трансатлантичного партнерства, особливо "у світлі історичних проблем, із якими зіткнулися західні демократії". Як уточнила пресслужба італійської прем'єрки, ідеться про війну в Україні та енергетичну і продовольчу кризу.
Агентство Reuters зазначило, що уряд Мелоні є найбільш "правою" адміністрацією Італії з часів Другої світової війни, і колишні тісні зв'язки між Москвою викликають "занепокоєння в союзників по НАТО".
Контекст:
У липні в Італії виникла політична криза. Партія "Рух п'яти зірок", яка входила до коаліції, 14 липня бойкотувала голосування щодо довіри уряду. Тодішній прем'єр-міністр Маріо Драґі подав у відставку, але президент Серджо Маттарелла не прийняв її та запропонував виступити в парламенті ще раз.
20 липня Сенат Італії висловив довіру кабінету Драґі. Члени трьох найбільших партій "Рух п'яти зірок", "Уперед, Італіє" та "Ліга", які входили до коаліції, не брали участі в голосуванні. Драґі подав у відставку вдруге. Маттарелла прийняв її та призначив позачергові парламентські вибори.
Членами уряду стали представники партій "Брати Італії", "Ліга", "Уперед, Італіє". Ці правоцентристські партії виграли парламентські вибори та створили коаліцію. Партія Мелоні "Брати Італії" набрала 26%, "Ліга" – 8,9%, "Уперед, Італіє" – 8,3%.
Мелоні склала присягу прем'єр-міністра Італії 22 жовтня, вона стала першою жінкою, яка обійняла цю посаду.