Байден повернув США у ВООЗ
Президент США Джо Байден 20 січня скасував рішення свого попередника Дональда Трампа про вихід із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Лист про це генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу опублікували на сайті Білого дому.
Це рішення стало одним із перших, які ухвалив Байден із моменту його інавгурації, що відбулася всього за кілька годин до цього.
14 квітня США тимчасово зупинили фінансування ВООЗ. Тоді Трамп заявив, що виділення грошей зупинено на період проведення перевірки ефективності реакції ВООЗ на спалах коронавірусу.
Понад 100 країн вимагало провести неупереджену перевірку дій Китаю і ВООЗ. У доповіді розвідки США, зміст якої став відомим агентству Bloomberg, ішлося, що Китай приховував масштаби спалаху коронавірусу, занижуючи як кількість випадків зараження, так і кількість смертельних випадків.
На брифінгу 29 травня Трамп сказав, що "світ потребує відповіді про вірус із Китаю". Він зазначив, що "Китай закрив заражених людей в Ухані" й інфекція не поширилася країною, втім, інфіковані могли "вільно подорожувати по всьому світу, зокрема у Європу та Сполучені Штати".
Трамп неодноразово звинувачував ВООЗ у неефективності і "зацикленості на Китаї". 18 травня він поставив організації ультиматум: США зупинять фінансування ВООЗ, якщо вона не доведе за місяць, що під час спалаху коронавірсу в Ухані не допомагала китайській владі приховувати небезпеку від усього світу.
У ВООЗ відкидали звинувачення Трампа. Генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреєсус закликав світових лідерів не політизувати питання коронавірусу. Він сказав, що США та Китай мають об'єднатися в боротьбі із "цим небезпечним ворогом".
ЄС обіцяв профінансувати Всесвітню організацію охорони здоров'я замість США.
Трамп у липні повідомив ООН про вихід із ВООЗ, рішення мало набути чинності 6 липня 2021 року.