Байден установив міграційні квоти для біженців. Найбільше одержать вихідці з Африки
На біженців із країн Африки виділено 7 тис. віз, Східної Азії – 1 тис., Європи і Центральної Азії – 1,5 тис., Латинської Америки і держав басейну Карибського моря – 3 тис., Близького Сходу та Південної Азії – 1,5 тис. Ще 1 тис. віз залишиться в резерві.
Прессекретарка Білого Дому Джен Псакі вказала, що в майбутньому розміри квот можуть змінити.
Reuters уточнило, що Байден ухвалив обмежити ліміт приймання біженців на рівні 15 тис. осіб. Таку квоту встановив наприкінці жовтня минулого року попередній президент США Дональд Трамп. У лютому Байден заявляв про намір збільшити квоту приймання біженців із-за кордону до 125 тис. осіб у 2022 фінансовому році.
Указ Байдена обмежити приймання біженців до 15 тис. людей став ударом для правозахисних груп, які чекали від президента-демократа зміни міграційної політики Трампа, зазначило агентство.
Контекст:
Байден 2 лютого розпорядився повернути дітей, вилучених у мігрантів, які нелегально перетинали кордон із Мексикою за його попередника Дональда Трампа. Він наказав радикально переглянути інші заходи адміністрації Трампа щодо боротьби з імміграцією, зазначало BBC. Незважаючи на заяви Байдена, США попередили, що відмовлять у в'їзді у країну майже всім мігрантам через несприятливу епідемічну ситуацію і брак часу для розроблення нових правил приймання мігрантів.
Байден також скасував будівництво стіни на кордоні з Мексикою. США будують загородження на кордоні з Мексикою із 1993 року задля перешкоджання нелегальній міграції та наркотрафіку. Попередник Байдена Дональд Трамп заявляв, що доведе будівництво до кінця і що всі витрати з американського бюджету на будівництво бар'єру на кордоні Мексика відшкодує пізніше. У Мексиці стверджували, що не платитимуть за стіну.