Березовець: Яструба Тіллерсона замінив яструб Помпео. Росії від цього точно краще не буде

Тарас Березовець: Любити Росію  це точно не те, чого навчають у ЦРУ з пелюшок
Фото: Taras Berezovets / Facebook

Відставка державного секретаря США Рекса Тіллерсона і призначення на цю посаду керівника ЦРУ Майка Помпео можуть бути вигідними Україні, уважає політолог Тарас Березовець.

Президент США Дональд Трамп зняв Рекса Тіллерсона з посади державного секретаря США і призначив на цю посаду керівника ЦРУ Майка Помпео через конфлікт, який розвивався останні півроку. Таку думку висловив у Facebook директор програми "Національна безпека й оборона" Українського інституту майбутнього, політолог Тарас Березовець.

"Яструба Тіллерсона замінив яструб Помпео. Росії від цього точно краще не буде, а Україна може тільки дістати вигоду. Конфлікт Трампа з Тіллерсоном визрівав останні півроку. Держсекретар відчував і поводився з Трампом не як підлеглий, а рівний президенту. І висловлював свою незгоду з багатьох питань, включно з Близьким Сходом і КНДР", – написав він.

На думку політолога, Тіллерсон міг навмисно загострювати відносини з президентом, "оскільки з кінця минулого року сидів на валізах".

"Чого чекати від Помпео? Ну а чого чекати від директора найбільшої і найпотужнішої спецслужби світу? Любити Росію – це точно не те, чого навчають у ЦРУ з пелюшок. Він буде покладливішим, ніж Тіллерсон, але буде діяти, озираючись на Конгрес. І загалом роль Держдепу за нинішньої адміністрації істотно зменшилася. Усе вирішують Білий дім і Конгрес", – підсумував Березовець.

13 березня Трамп заявив про звільнення Тіллерсона з посади державного секретаря США.

За даними The Washington Post, Трамп попросив Тіллерсона про відставку минулої п'ятниці, 9 березня. Тіллерсон перервав свою поїздку до Африки 12 березня, щоб повернутися до Вашингтона.

У листопаді 2017 року The New York Times писало, що в адміністрації президента США розмірковують над тим, щоб звільнити Тіллерсона, а на його місце призначити Помпео. Видання зазначало, що останнім часом Трамп і Тіллерсон розходилися в думках щодо цілої низки питань, серед яких ядерна угода з Іраном, конфронтація з Північною Кореєю і напруга між арабськими союзниками.

У липні 2017 року телеканал CNN із посиланням на два анонімні джерела повідомляв, що Тіллерсон задумався про відставку через розчарування в адміністрації Трампа. Тоді держсекретар спростував цю інформацію.

У серпні джерела The Washington Post повідомили, що він навряд чи утримається на своїй посаді до січня 2018 року.

Тіллерсон очолив Держдеп у лютому 2017 року.