Білий дім не допустив чотирьох журналістів до висвітлення обіду Трампа та Кім Чен Ина
Перед обідом президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина спікер Білого дому Сара Сандерс намагалася виключити всіх журналістів пулу із 13 осіб і залишити для висвітлення тільки фотографів.
До висвітлення обіду президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина 27 лютого у в'єтнамському Ханої не допустили кореспондентів The Associated Press, Bloomberg, Los Angeles Times і Reuters, повідомила газета The Washington Post.
The Associated Press пише, що репортер агентства раніше в Ханої поставив американському президентові запитання про свідчення колишнього юриста Трампа Майка Коена, який критикував Трампа. Агентство пише, що американський президент "спохмурнів" і нічого не відповів.
Перед обідом Трампа та Кім Чен Ина прес-секретар Білого дому Сара Сандерс намагалася виключити всіх журналістів пулу із 13 осіб і залишити для висвітлення тільки фотографів і знімальну групу.
The Washington Post зауважує, що Білий дім пішов на надзвичайний крок наступного дня після того, як на прохання КНДР пул журналістів зі США, які прибули до В'єтнаму, виселили з готелю, у якому було заброньовано номер для Кім Чен Ина і його делегації.
Спікер агентства The Associated Press Лорен Істон заявила, що агентство "засуджує такі спроби Білого дому обмежити доступ до президента". За її словами, "надзвичайно важливо, щоб будь-який президент дотримувався американських стандартів свободи преси не тільки вдома, але особливо за кордоном".
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч віч-на-віч на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американо-північнокорейського саміту, що відбувся цього ж дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
У серпні держсекретар США Майк Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.
Наприкінці вересня міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив, що Північна Корея не може відмовитися від своєї ядерної зброї "в односторонньому порядку", без гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів. За його словами, санкції США посилюють недовіру Пхеньяна.
15 грудня 2018 року Трамп заявив, що в переговорах між Вашингтоном і Пхеньяном є прогрес і він із нетерпінням чекає на нову зустріч із Кім Чен Ином.
27 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої розпочався другий американо-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн 28 лютого підпишуть двосторонню угоду. Подробиць про документ прес-служба не розголошувала.