Біля берегів Туреччини затонуло африканське судно, яке прямувало в Україну. Дев'ятеро моряків зникли безвісти

Частину екіпажу судна, що затонуло дорогою в Україну, вдалося врятувати
Фото: sg.gov.tr

Судно під прапором Гвінеї-Бісау, яке прямувало в Україну, затонуло поблизу Анталії (Туреччина). Про це 5 квітня повідомляє турецька берегова охорона.

Зазначають, що судно вирушило з турецького порту Іскендерун до українського порту Ізмаїл (Одеська область). Затонуло воно за 37 км від узбережжя Анталії в Середземному морі. Назви судна не повідомляють.

Встановлено, що на судні було 14 членів екіпажу – громадяни Сирії. П'ятьох членів екіпажу врятували за допомогою вертольотів і торгового судна, яке проходило повз район корабельної аварії.

Наразі тривають пошуки зниклих безвісти членів екіпажу. До пошуково-рятувальної операції залучили два вертольоти і два фрегати турецьких ВМС.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн експортного зерна.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло із порту Одеси вранці 1 серпня.

Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" знизилися ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН. 17 листопада 2022 року й 18 березня 2023 року роботу "зернового коридору" продовжували.

За час дії "зернової угоди" з українських портів, за даними ООН, вивезли майже 27 млн тонн зерна.