Білорусь оголосила персонами нон ґрата двох співробітників посольства Великобританії
У МЗС Білорусі оголосили персонами нон ґрата військового аташе Британії Тимофі Вайт-Бойкота і заступницю британського посла Лісу Тамвуд.
Міністерство закордонних справ Білорусі оголосило персонами нон ґрата двох дипломатів Великобританії. Про це 9 листопада повідомили в ефірі телеканала ОНТ, відео опубліковано в Telegram-каналі.
"8 листопада МЗС Білорусі з огляду на діяльність, несумісну зі статусом дипломатичного агента, зі статусом дипломата, а також із цілями перебування в Білорусі, ухвалило рішення про оголошення двох дипломатів посольства Великобританії та Північної Ірландії в Республіці Білорусь персонами нон ґрата", – заявив представник МЗС Білорусі Анатолій Глаз.
Персонами нон ґрата оголошено військового аташе Британії Тимофі Вайт-Бойкота і заступницю британського посла Лусу Тамвуд. За даними представника МЗС Білорусі, вони збирали інформацію про внутрішньополітичну ситуацію в Білорусі і перебіг протестів.
Дипломатів також звинувачують у тому, що вони із травня 2020 року проводили зустрічі з білоруськими правозахисниками і представниками неурядових структур.
"Рішення є вимушеним, білоруська сторона ухвалила його суто з огляду на підтвердження деструктивного характеру діяльності вказаних осіб. Цим рішенням ніяк білоруська сторона не закриває дверей для діалогу із британськими колегами і залишає їх відкритими", – заявив Глаз.
У Білорусі з 9 серпня не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 6 листопада ввів персональні санкції проти Лукашенка через тривалі репресії проти громадянського суспільства й опозиції. Загалом у списку санкцій ЄС – більше ніж 40 білоруських чиновників, причетних до придушення протестів і фальсифікації виборів.