Білоруську опозиціонерку Колесникову етапували до колонії – правозахисники

Колесникову в Білорусі засудили до 11 років позбавлення волі
Фото: EPA
Засуджену білоруську опозиціонерку Марію Колесникову відправили до колонії. Про це у Telegram 11 січня повідомив правозахисний центр "Весна".

"Політув'язнену Марію Колесникову етапували до Гомельської жіночої колонії №4", – ідеться у повідомленні.

Протягом наступних трьох днів вона буде на карантині.

Контекст:

Колесникова – білоруська флейтистка. 2020 року вона почала політичну кар'єру, очоливши штаб банкіра Віктора Бабарика (він збирався балотуватися у президенти, але його заарештували незадовго до серпневих виборів і не допустили до них). Після арешту Бабарика Колесникова разом із Веронікою Цепкало, дружиною ще одного не допущеного до виборів політика Валерія Цепкала, увійшла до штабу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.

7 вересня у Мінську невідомі затримали і вивезли Колесникову. Білоруські прикордонники 8 вересня розповіли, що вона проходила прикордонний контроль на українському кордоні, але згодом повернулася на білоруську територію.

Соратники Колесникової Антон Родненков та Іван Кравцов, які змогли дістатися Києва, стверджували, що вона порвала паспорт, щоб уникнути вислання з Білорусі.

9 вересня стало відомо, що Колесникову заарештували. З того часу вона перебуває під вартою. 13 травня 2021 року опозиціонерці оголосили остаточне обвинувачення у закликах до дій проти нацбезпеки, змові з метою захоплення влади та створенні екстремістського формування.

4 серпня у Мінську почали закритий процес над Колесниковою та іншим опозиціонером – Максимом Знаком (він був головним юристом у штабі Бабарика та оскаржив у суді відмову в його реєстрації).

6 вересня білоруський суд визнав Колесникову і Знака винними за всіма пунктами обвинувачення. Суд засудив Колесникову до 11 років колонії загального режиму, Знака – до 10 років колонії посиленого режиму.

Колесникова відмовилася просити про помилування. Вона заявила, що їй неодноразово пропонували "піти на угоду, зокрема дати інтерв'ю державному телеканалу", щоб скоротити строк або отримати свободу.